10 oznak, które są dowodem dojrzewania, a nie starzenia się

Nasze zachowania i podejście do wielu spraw zmienia się. Wydaje się, że jest to kwestia starzenia się, ale zapominamy, że codziennie zbieramy nowe doświadczenia, które są dowodem na dojrzewanie i nie ma to nic wspólnego z lecącymi latami. Jakie 10 rzeczy są dowodem na to, że tak naprawdę dojrzewamy?

Poświęcasz więcej uwagi na słuchaniu innych

Uważniej słuchasz ludzi, którzy potrzebują z kimś porozmawiać. Ich słowa nie są dla Ciebie obojętne i poświęcasz im bardzo dużo uwagi. Potrzeby innych nie są Ci obojętne. Swoją obecnością i umiejętnością słuchania pomagasz innym.

Masz do siebie zaufanie

Słuchasz swojej intuicji i serca. Wiesz doskonale co potrzebujesz i chcesz osiągnąć. Rozumiesz swoje potrzeby i ufasz im.

Zmiany nie są dla Ciebie straszne

Masz świadomość, że z czasem zmiany przyjdą i nie boisz się ich. Z podniesioną głową jesteś na nie gotowy/a i wiesz, że dasz sobie z nimi radę. W końcu nie raz miało się z nimi styczność.

Czerpiesz przyjemność z serca

Wiesz, że to nie druga osoba jest źródłem Twojego szczęścia, a twoje wnętrze. Życie nauczyło, że prawdziwą radość nosisz w swoim sercu i korzystasz z tej wiedzy.

Posiadasz większą cierpliwość

Cierpliwość to cecha, którą nie każdy posiada. Jest ona bardzo ceniona, a Ty doskonale wiesz, że jedynie cierpliwość pozwoli Ci w osiągnięciu celów. Masz świadomość, że najlepsze rzeczy przychodzą z czasem, a więc nie popędzasz czasu.

Masz świadomość, że człowiek uczy się przez całe życie

Dużo ludzi uważa, że z wiekiem wiedzą wszystko i mogą wypowiedzieć się na każdy temat. Prawda jest jednak inna. Człowiek nigdy nie przestaje się uczyć. Otoczenie się zmienia, a w parze z tym idzie nowa wiedza. Ty masz tego świadomość i potrafisz się przyznać do tego, że nadal poszerzasz swoją wiedzę.

Akceptujesz się

Znasz swoje wady i zalety oraz wiesz, jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze. Droga do akceptacji i miłości do samego siebie jest bardzo długa i trudna, ale Tobie udało się ją przejść.

Wiesz, że masz prawo stawiać swoje potrzeby na pierwszy plan

W życiu czasami trzeba być samolubnym i egoistycznym. Zdrowe podejście do tych zachowań pozwala Ci się skupić na swoich celach. Dzięki temu masz okazję, aby o siebie zadbać.

Rozumiesz, że z niektórymi sprawami należy zmierzyć się samemu

Przestajesz wymagać zbyt dużo od innych, a zaczynasz wymagać od siebie. Wiesz, że oczekiwania, które kierujesz do swojego otoczenia, powinny być kierowane do Ciebie. Masz świadomość, że z pewnymi sprawami należy uporać się samemu.

Dostrzegasz granice w kwestii pomagania innym

Nie masz problemu, aby pomóc bliskiej Ci osobie, ale jasno zaznaczasz granice i nie zgadzasz się na wyręczanie drugiej osoby.

+
Udostępnij: