Drugi medal dla Polaków w Planicy! Dawid Kubacki zdobył brąz!

Dawid Kubacki na Mistrzostwach Świata w Planicy zdobył brązowy medal! Choć „Wiatry nie sprzyjały” skoczek znalazł się na podium! Wielkie gratulacje!

Dawid Kubacki z brązowym medalem w Planicy

Dawid Kubacki wywalczył trzecie miejsce w skokach narciarskich na dużej skoczni w Planicy! To już drugi sukces Polaków, po tym jak w zeszłym tygodniu Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na normalnej skoczni.

Dawid Kubacki był faworytem i nie zawiódł!

Polski skoczek nie zawiódł! W pierwszej serii skoczył 129 metrów, co dało mu 4. miejsce. Jednak w drugiej poszło mu o wiele lepiej, bo poszybował na 135 metrów i dzięki temu wskoczył na podium! Dziś najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy: Timi Zajc, który zajął pierwsze miejsce, przed Ryoyu Kobayashim.

Tuż po konkursie na dużej skoczni Dawid Kubacki powiedział:

Wykonałem dziś solidną robotę. Na pewno nie ustrzegłem się drobnych błędów, takie jednak było założenie na dziś, żeby pojechać na 95 procent i nie przekombinować, ale zrobić swoje. Przy dobrych wiatrach moje skoki mogły dać mi więcej niż brązowy medal, ale wiatry nie były sprzyjające.

Kamil Stoch tuż za podium…

Kamil Stoch znalazł się tuż za podium. W drugiej serii skoczył na 134,5 metra, co przełożyło się ostatecznie na czwarte miejsce. Choć przez chwilę wydawało się, że będziemy mieli dwóch Polaków na podium w Planicy.

Trzymamy kciuki za polskich skoczków!

To nie koniec szans na medale! W sobotę jeszcze konkurs drużynowy, w którym zawodnicy trenera Thomasa Thurnbichlera, znów będą walczyć o podium! Trzymamy kciuki za wszystkich polskich skoczków!