Rocznica śmierci Anny Jantar. Ujawniono treść listu od jej męża...

Anna Jantar zginęła w wypadku samolotowym 14 marca w 1980 roku. 43 lata po śmierci artystki wypłynęła treść listu od jej męża, Jarosława Kukulskiego. Natalia Kukulska w książce wspomniała o ostatnim liście swojego taty do mamy.

Anna Jantar

Anna Jantar była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki estradowej na przełomie lat 70-80-tych. Jej największymi przebojami były piosenki pt. „Tyle słońca z całym mieście” oraz „Nic nie może wiecznie trwać”. Prywatnie była żoną Jarosława Kukulskiego, z którym miała córkę Natalię.

Śmierć Anny Jantar

Wielka artystka zginęła w tragicznym wypadku. Samolot Ił-62 „Mikołaj Kopernik wraz z 77 pasażerami oraz 10 członkami załogi rozbił się w okolicach Okęcia 14 marca 1980 roku. Piosenkarka wracała wówczas z trasy koncertowej z USA. Samolot rozbił się podczas podejścia do lądowania w okolicy lotniska w Warszawie.

W momencie tragedii Anna Jantar trzymała w ręku różaniec, a także znaleziono przy niej list.

Natalia w jednym z wywiadów dla magazynu "Gala" wspominała, że nie powiedziano jej od razu o tragedii. Pamięta jednak moment, gdy wraz z rodziną stała na lotnisku i czekała na mamę:

Pamiętam, jak babcia wyrwała mi z rąk bukiet frezji i rzuciła je na ziemię. Pamiętam karetki pogotowia, które reanimowały rodziny, rozlewał się alkohol podawany na uspokojenie- wyznała po latach Natalia Kukulska.

Córka Jantar wydała książkę biograficzną swojej matki. Zamieściła w niej w treść listu od Jarosława Kukulskiego, który piosenkarka miała przy sobie w samolocie:

Kocham Cię całym sercem i możesz liczyć na mnie w każdej sytuacji, a czy Ty odczytasz moją spowiedź jako słabość, czy też jako miłość, której trzeba pomóc, to zależy tylko od Ciebie. Szczęście nasze, Anusiu, zależy tylko od nas samych. By jednak to było możliwe, musimy tego chcieć obydwoje. Całuję Cię mocno, Twój Jarek. PS. List taki do Ciebie jest jedynym i ostatnim. Gdybym musiał go pisać po raz wtóry, będziesz musiała chyba dokończyć go sama

Ponadto Natalia zdementowała plotki o tym, że jej mama miała romans i chciała odejść od jej ojca.

Udostępnij: