Majówka 2023: nawet 9 dni wolnego na bardzo długi weekend!

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! W tym roku majówka wypada wyjątkowo korzystnie! Jeśli dobrze ją zaplanujemy, możemy zyskać aż 9 dni wolnego. Sprawdź, kiedy warto wziąć urlop, aby cieszyć się bardzo długim weekendem!

    Przed nami majówka!

    Majówka to czas wyjazdów, odpoczynku na świeżym powietrzu, spotkań z bliskimi i błogiego lenistwa. W długi weekend wiele osób wybiera się na wycieczki po kraju lub za granicę. To także wspaniała okazja do odpoczynku w gronie najbliższych i tradycyjnego grillowania na powietrzu. Wszystkich świętujących długi weekend łączy jedno: majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku, uwielbiany przez Polaków!

    Majówka 2023: nawet 9 dni wolnego!

    Oprócz tego, że długi weekend zbliża się wielkimi krokami, to warto wiedzieć, że w tym roku majówka wypada niezwykle korzystnie! Okazuje się, że wystarczy zaplanować tylko trzy dni urlopu, aby cieszyć się aż dziewięciodniowym, błogim wypoczynkiem. Ważne jest, aby wszystko dobrze to rozplanować! Podpowiadamy, jak to zrobić!

    ZOBACZ TAKŻE: Oto 5 najczęstszych błędów, jakie popełniają kobiety w sypialni

    Jak najkorzystniej zaplanować majówkę 2023?

    Tegoroczna majówka będzie trwała wyjątkowo długo, jak już wspomnieliśmy, szczęściarze zyskają aż 9 dni wolnego! Warto zaplanować urlop wcześniej, aby cieszyć się wiosennym przedłużonym weekendem.

    Majówkę rozpoczniemy już w weekend 29-30 kwietnia. Święto Pracy, 1 maja wypada w poniedziałek i jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Natomiast Święto Narodowe Trzeciego Maja, wypadnie w środę, to także dzień ustawowo wolny. Zatem wystarczy wziąć urlop we wtorek (2 maja), aby nieco przedłużyć wolne! Gdy dodatkowo zaplanujemy dwa dni urlopu na czwartek i piątek (4 i 5 maja) to nasza majówka łącznie wyniesie aż 9 dni.

    Kalendarz majówkowy 2023:
    • 29-30 kwietnia– weekend
    • 1 maja (poniedziałek)– Święto Pracy, ustawowo dzień wolny od pracy
    • 2 maja (wtorek)– urlop
    • 3 maja (środa)– Święto Narodowe Trzeciego Maja, ustawowo dzień wolny od pracy
    • 4 maja (czwartek)– urlop
    • 5 maja (piątek)– urlop
    • 6 i 7 maja– weekend

     

    Udostępnij: