Cytat Adama Małysza na egzaminie ósmoklasisty! Skoczek skomentował…

Właśnie trwają egzaminy ósmoklasistów. We wtorek uczniowie przystąpili do testu z języka polskiego. Sporym zaskoczeniem było jedno z zdań, w którym znalazł się cytat Adama Małysza. Sytuacja wywołała w mediach spore poruszenie. Polski były skoczek narciarski skomentował to na swoim Instagramie.

Adam Małysz

Adam Małysz to jeden najbardziej znanych polskich skoczków narciarskich. Jego wyczyny fani tego sportu mogli podziwiać na przełomie lat 2000/2011. Ponadto, Małysz słynie z wielu pięknych cytatów. Jak się okazuje skoczek był inspiracją dla tych, którzy wymyślali pytania na tegoroczny test ósmoklasisty, bowiem jedna z wypowiedzi Małysza pojawiła się w arkuszu pytań.

Od wtorku 23 maja trwają egzaminy ósmoklasistów. W pierwszym dniu uczniowie zmierzyli się z testem z języka polskiego. Cały egzamin trwał 120 minut i składał się z 19 pytań, a także ósmoklasiści musieli napisać wypracowanie. Ponadto, musieli wykazać się znajomością kultury oraz  umiejętnościami czytania ze zrozumieniem.

W jednym z zadań znalazł się cytat Adama Małysza, który uczniowie musieli porównać z publikacją Jolanty Marii Belent pod tytułem „Odblokuj swój talent”.

Treść zadania:

"Adam Małysz - znany skoczek narciarski - powiedział: Sam dar nie wystarczy. On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić, jeśli sam nie zechcesz go obudzić". Czy wypowiedź Adama Małysza jest zgodna z treścią ostatniego akapitu tekstu Odblokuj swój talent? Uzasadnij odpowiedź. Nie cytuj sformułowań z tekstu Jolanty Marii Berent". 

Nie da się ukryć, że fakt, że cytat Adama Małysza znalazł się na egzaminie ósmoklasisty bardzo poruszył polskie media. Do całej sytuacji odniósł się sam skoczek, który zamieścił na swoim profilu na Instagramie screena z pytaniem z arkusza egzaminacyjnego i podpisał je:

"No tego to się nie spodziewałem" 

Zdjęcie Cytat Adama Małysza na egzaminie ósmoklasisty! Skoczek  skomentował… #1

Za ósmoklasistami już kolejny test z matematyki, natomiast w czwartek 25 maja uczniowie zmierzą się z językami obcymi.

Wyniki egzaminów podane zostaną 3 lipca. Wówczas uczniowie będą mogli wziąć udział w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie błędy popełniają uczniowie podczas pisania matury?

Udostępnij: