Ile zarobi Robert Karaś, jeśli wygra 10-krotnego Iron Mana?

Sportowiec po raz kolejny wystartował w 10-krotnym Iron Manie. Tym razem Robert Karaś wziął udział w wyścigu Brasil Ultra Tri 2023. Aktualnie jest on na pierwszej pozycji i co więcej wiele wskazuje na to, że może pobić rekord świata. Ile Robert Karaś zarobi na zwycięstwie w 10-krotnym Iron Manie?

Robert Karaś w 10-krotnym Iron Manie

W sobotę 20 maja Robert Karaś, prywatnie partner Agnieszki Włodarczyk, kolejny raz stanął do walki w 10-krotnym Iron Manie. Tym razem sportowiec wziął udział w wyścigu World Cup Brasil Ultra Tri, gdzie musiał zmierzyć się z pływaniem (38 km), jazdą na rowerze (1800km) oraz biegiem (422 km).

Sportowiec ma już za sobą dwie konkurencje w triathlonie, a obecnie Karaś mierzy się z biegiem. Niestety po zejściu z roweru ponownie odezwała się kontuzja i opuchlizna. Triathlonista zdecydował się na dłuższą przerwę i kilkugodzinny sen, aby móc się zregenerować. Warto wspomnieć, że Robert od soboty spał z kilkadziesiąt minut. Co więcej, polski sportowiec zostawił swoich rywali daleko w tyle. Warto wspomnieć, że za Robertem plasuje się dwóch innych Polaków- Jurand Czabański oraz Rafał Godzwoń.  

Wiadomo, że marzeniem i celem Karasia jest nie tylko zakończenie wyścigu na pierwszym miejscu, ale także pobicie światowego rekordu, który należy do Kennetha Vanthuyne’a i wynosi 182 godziny 43 minuty i 43 sekundy. Belgowi udało się pobić poprzedni rekord w sierpniu zeszłego roku.

Ile zarobi Robert Karaś po wygraniu 10-krotnego Iron Mana?

Do tej pory na tym etapie Robert ma sporą przewagę nad aktualnym rekordzistą i jeśli dalej tak pójdzie Karaś pobije aktualny rekord świata. A jaka nagroda czeka go po zdobyciu zwycięstwa i pobiciu rekordu?

Jak się okazuje nagroda w triathlonie jest symboliczna. Za pierwsze miejsce zawodnicy dostają 1000 euro, czyli ok. 4,5 tysiąca złotych. Za drugie miejsca organizatorzy płacą 600 euro, a za trzecie 400 euro.

Jednak to nie wszystko, gdyż zawodnicy przed startem musieli wnieść opłatę wpisową w wysokości ok 16 tysięcy złotych. Nie mówiąc już o kosztach dojazdu, strojów, sprzętu oraz opłaceniu sztabu ludzi…

Udostępnij: