Znaczące zmiany na AliExpress. Klienci nie będą zadowoleni

Komisja Europejska szykuje zmiany, które odbija się na cenach produktów na AliExpress. Klienci mogą pożegnać się z tanimi zakupami, do których przyzwyczaili się na platformie.

AliExpress jest jednym z największych i najpopularniejszych platform zakupowych online na świecie. Platforma umożliwia sprzedaż towarów przez różnych sprzedawców z Chin i innych krajów.

Na AliExpress można znaleźć szeroki wybór produktów w różnych kategoriach, takich jak odzież, elektronika, dom i ogród, zabawki, biżuteria, sport i rekreacja, a także wiele innych. Istnieje możliwość zakupu produktów zarówno od większych producentów, jak i od małych sprzedawców, co daje klientom szeroki wybór i konkurencyjne ceny.

Dotychczas jednym z głównych atutów AliExpress był niski koszt produktów. Ze względu na to, że większość sprzedawców znajduje się w Chinach, gdzie koszty produkcji zwykle są dużo niższe, ceny na AliExpress często były atrakcyjne dla klientów z różnych części świata.

AliExpress oferowało również wiele opcji dostawy, w tym nierzadko darmową wysyłkę. Jednym ze znaczących minusów był oczywiście długi czas dostawy dla klientów z Europy, jednak przy zwróceniu uwagi na terminy dostawy przy składaniu zamówienia, klienci mieli świadomość, ile dni muszą oczekiwać na produkt.

Wzrost cen na AliExpress

Jak się okazuje, Komisja Europejska jest w trakcie szykowania zmian w systemie celnym, a konkretnie ma zostać nałożone cło na produkty już o wartości niższej niż 150 Euro dla klientów z Unii Europejskiej. Najprościej podsumowując, cena takich produktów już wkrótce wzrośnie.

To może być koniec z tanimi zakupami na AliExpresss. Komisja Europejska szykuje zmiany we wspólnotowym systemie celnym. Unijne cło obejmie także towary warte mniej niż 150 euro, a to znacząco wpłynie na ceny zakupów na takich serwisach, jak AliExpress - podaje bezprowanik

Dlaczego zostanie naniesione cło na wspominane wyżej produkty? Głównym powodem zmian, które mają nastąpić, jest walka z podatkowymi nadużyciami.

Zapowiadana reforma jest przygotowywana w duchu nowoczesnego podejścia do ecommerce. W tym przypadku chodzi o to, by za obowiązania podatkowe względem wspólnoty odpowiadały platformy sprzedażowe, a nie konsumenci. Innymi słowy: to sklepy internetowe będą odpowiedzialne za to, by należne cło i VAT trafiły tam, gdzie powinny – czytamy w serwisie

Kiedy klienci chcący zamówić produkty na AliExpress mogą spodziewać się znaczącego wzrostu cen? Chociaż nie ma jeszcze podanej konkretnej daty, nastąpić ma to już wkrótce.

Można się spodziewać, że nastąpi to szybciej niż później. Powód jest bardzo prosty. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że aż 65 proc. przesyłek o wartości poniżej 150 euro ma zaniżoną wartość. Chodzi oczywiście o uniknięcie konieczności zapłaty cła – informuje Bezprawnik

Udostępnij: