Uważaj na fałszywe oferty wakacyjne! Nie daj się oszukać!

Przed nami wakacje, jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. Udało Ci się znaleźć wyjątkowo korzystną ofertę lub ogłoszenie z bardzo tanim noclegiem? Myślisz, że masz szczęście? Uważaj, najprawdopodobniej to próba oszustwa! Ostrzegamy przed fałszywymi ogłoszeniami, których pełno tuż przed wakacjami!

    Uważaj na fałszywe oferty wakacyjne! Nie daj się oszukać!

    Przed nami wakacje, a więc w Internecie roi się od ogromnej ilości ofert wyjazdów. Niestety część ogłoszeń jest stworzona przez naciągaczy. Mogą oferować fałszywe oferty sprzedaży biletów lotniczych, wynajmu samochodu, rezerwacji hotelu, pakietu wakacyjnego i nie tylko!

    Portal Strefa Biznesu opisuje metody działania oszustów, którzy przed wakacjami zamieszczają fałszywą ofertę noclegu z niską ceną i atrakcyjnymi zdjęciami:

    Po kontakcie telefonicznym rzekomy właściciel prosi o przelanie zaliczki w celu potwierdzenia rezerwacji. Często kwota, której zażąda, może być dość wysoka w porównaniu do prawdziwych ofert. Po przelaniu środków kontakt zazwyczaj się urywa, a my pozostajemy bez pieniędzy i mieszkania.

    To powinno zwrócić Twoją uwagę!

    Jak nie dać się oszukać? Portal Kobiece Inspiracje podpowiada, co powinno zwrócić w szczególności naszą uwagę:

    • Telefon lub mail od obcej osoby, która oferuje nam wyjazd wakacyjny w podejrzanie niskiej cenie.
    • Banery reklamowe, które prezentują oferty w niewiarygodnie niskiej cenie
    • Podejrzane strony, które zawierają małą ilość zdjęć i konkretnych szczegółów
    • Prośba o zapłatę gotówką, przelewem bankowym lub wirtualną walutą


    ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje piosenkarka znana z przeboju „The Girl from Ipanema”

    Jak unikać naciągaczy? Policja podpowiada, co robić!

    Zanim zarezerwujemy wycieczkę na wakacje, warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą uchronić się przed oszustami. Policja radzi, aby:

    W pierwszej kolejności zweryfikować dane adresowe, dzwoniąc np. do pobliskiego lokalu usługowego. Można również sprawdzić, czy budynek istnieje, korzystając z narzędzia Google Maps.

    Nie sugerować się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane.

    Ponadto najlepiej korzystać z oficjalnych stron pensjonatów, hoteli lub witryn, skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.

    Naszą uwagę powinna zwrócić też rozmowa z właścicielem obiektu. Jeśli dana osoba chce jak najszybszej zapłaty, najlepiej całej kwoty, to powinno wzbudzić nasze podejrzenia!

    Zaliczkę należy natomiast wpłacić bezpośrednio na konto bankowe, bez korzystania z BLIK-a czy innych metod płatności. Najlepiej poprosić o wystawienie paragonu, rachunku czy faktury za przekazaną zaliczkę.

    Udostępnij: