Kredyt na leczenie- komu i na jakich warunkach przysługuje?

Czasem jedyną szansą na odzyskanie zdrowia jest kosztowne leczenie lub operacja. Choć większość procedur wykonywana jest na NFZ, to zdarza się, że czas oczekiwania jest bardzo długi. Z kolei prywatne zabiegi są bardzo drogie. W tej sytuacji może pomóc kredyt na leczenie. Dowiedz się, na co można go przeznaczyć i na jakich warunkach jest on udzielany.

  Rozłożenie kosztów leczenia na raty

  Gdy zdrowie zawodzi, musimy działać. Niestety w państwowych placówkach, wiąże się to z długimi kolejkami do specjalistów oraz odległymi terminami na zabiegi i operacje. Są jednak sytuacje, kiedy nie można czekać kilku tygodni, miesięcy, czy nawet lat. W takich chwilach pozostaje leczenie prywatne, które niestety swoje kosztuje.

  Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest rozłożenie kosztów leczenia na raty? Okazuje się, że tak! W tej sytuacji może pomóc kredyt na leczenie. Dowiedz się, na co można go przeznaczyć i na jakich warunkach jest on udzielany.

  ZOBACZ TAKŻE: Długi weekend nie będzie sprzyjał tym znakom zodiaku! Zobacz, czy masz się czego obawiać

  Kredyt na leczenie- na jakich warunkach przysługuje?

  Kredyt ten przeznaczony jest na przeprowadzenie określonego zabiegu, operacji lub pokrycie kosztu rehabilitacji i zakupu leków. Rozwiązanie te oferują najczęściej instytucje pozabankowe oraz placówki medyczne, jak np. MediRaty, MediPay (wcześniej: PayPlus), MediKod (wcześniej: PayCode).

  O finansowanie i kredytowanie kosztów leczenia, zabiegów, usług medycznych, czy estetycznych, mogą ubiegać się osoby zarówno ubezpieczone przez NFZ, jak i nieubezpieczone. Szczegółowe warunki znajdziemy w regulaminie wybranej instytucji kredytującej.

  Jak złożyć wniosek o kredyt na leczenie?

  Wniosek o kredyt na leczenie możemy złożyć na różne sposoby, zarówno w placówce medycznej, która współpracuje z instytucją kredytową, jak i instytucją pozabankową. W zależności od rodzaju oferty, można to zrobić przez Internet, telefonicznie, drogą pocztową lub bezpośrednio w placówce.

  Kredyt na leczenie- co finansuje?

  Jak podaje portal mediraty.pl kredyt na leczenie obejmuje wiele usług medycznych. Za jego pomocą możemy sfinansować następujące z nich:

  • leczenie stomatologiczne - jedna z najczęściej wybieranych form kredytu medycznego. Obejmuje leczenie stomatologiczne zębów - leczenie zachowawcze, ortodontyczne, implanty zębowe i procedury implantoprotetyczne.
  • leczenie nowotworu 
  • wszelkie operacje plastyczne (operacje piersi, korekta nosa, lifting twarzy, plastyka brzucha, uszu, ramion, ud),
  • ortopedyczne (operacje biodra, nadgarstka, kręgosłupa, rekonstrukcja wiązadła, czy ścięgna Achillesa),
  • bariatryczne (m.in. zabieg zmniejszający objętość żołądka),
  • urologiczne,
  • okulistyczne,
  • ginekologiczne, w tym porody,
  • zabiegi rehabilitacyjne, 
  • leczenie weterynaryjne (operacje i skomplikowane leczenie diagnostyczne),
  • raty medyczne, na zakup sprzętu medycznego tj. pompy insulinowe, wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, a nawet sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego.

   

  Udostępnij: