Nie będzie już zmiany czasu?! Od nowego roku mają nastąpić zmiany!

Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy, ogłosił w Łodzi, że jego partia będzie zabiegać o zakończenie uciążliwej zmiany czasu w Europie. Kiedy planowane są zmiany?

Nowa Lewica zapowiedziała zakończenie zmiany czasu. Prace nad projektem trwają, a zmiany mają zostać wprowadzone już przyszłym roku.

Rezygnacja ze zmiany czasu

Podczas sobotniej konferencji Robert Biedroń zauważył, że Parlament Europejski już wielokrotnie rozważał rezygnację ze zmiany czasu.

Ostatnio ten temat pojawił się jeszcze przed pandemią COVID-19, jednak wybuch wirusa sprawił, że kwestia ta została odłożona na boczny tor.

ZOBACZ TAKŻE: "BABCIOWE" nie dla wszystkich! Kto nie otrzyma świadczenia?

Polityk uważa, że nadszedł czas, aby ponownie poruszyć tę sprawę, szczególnie zważywszy na negatywny wpływ zmiany czasu na ludzi.

Po pierwsze odbija się to na naszym zdrowiu, bo kiedy zmieniamy czas w marcu, statystyki pokazują, że jest więcej zawałów serca i wypadków drogowych. Kiedy zmieniamy czas w październiku, więcej ludzi zaczyna zgłaszać się do lekarza z depresją powiedział Robert Biedroń

Skąd taka decyzja?

Konferencja, na której zabierał głos Robert Biedroń, sygnalizuje, że jego partia rozpoczyna kampanię do Parlamentu Europejskiego. Sam polityk podkreślał, że jego ugrupowanie w Brukseli nie zamierza stać bezczynnie.

Ważne, żeby Polska usiadła do negocjacji i zaczęła w tej sprawie rozmawiać. My, jako delegacja Lewicy w PE, będziemy walczyli o to, żeby skończyć z tą dziwną praktyką zmiany czasu, która nikomu nie służy, a wszystkim szkodzi. Zrobimy wszystko, żeby za rok w marcu już nie trzeba było zmieniać czasu w Polsce i całej UE. To jest nasz postulat – powiedział polityk

Badania mówią jasno

Według przeprowadzonego przez IBRiS badania z 2023 roku, wynika, że znacząca większość Polaków, aż 80%, opowiada się za zniesieniem zmiany czasu.

Zdjęcie Nie będzie już zmiany czasu?! Od nowego roku mają nastąpić zmiany! #1

Co istotne, podobne zdanie mają również w pozostałych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Ogółem aż 84% Europejczyków wyraża poparcie dla rezygnacji z dwukrotnej zmiany czasu w ciągu roku. Te wyniki wyraźnie pokazują, że społeczeństwo europejskie jest zgodne co do potrzeby zakończenia praktyki zmiany czasu.

Udostępnij: