Nowe przepisy obowiązujące w samolotach! To może nie spodobać się pasażerom!

Linie lotnicze na całym świecie planują wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Jakie zasady mają zostać zmienione?

Wszystko to jest wynikiem niedawnego tragicznego incydentu na pokładzie brytyjskiego samolotu lecącego do Singapuru, który zakończył się śmiercią jednego z pasażerów. W odpowiedzi na ten incydent,kontrole wobec osób podróżujących drogą powietrzną mają zostać zaostrzone. Te zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony wszystkich pasażerów.

Bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa dla podróżujących

Tragiczny wypadek podczas lotu z londyńskiego Heathrow do Singapuru ponownie wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa pasażerów w samolotach.

ZOBACZ TAKŻE: Poczta Polska wprowadza nową usługę!

W wyniku ekstremalnych turbulencji zginął 73-letni Geoffrey Kitchen z Gloucestershire, który leciał na "wakacje życia". Samolot Singapore Airlines SQ321 nagle spadł o niemal 2 tysiące metrów w ciągu zaledwie trzech minut.

Uważa się, że Kitchen zmarł na atak serca. Nie wiadomo, czy Kitchen lub inni pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie, gdy samolot wpadł w turbulencje. Ten tragiczny incydent skłonił wiele linii lotniczych do ponownego przemyślenia i zaostrzenia swoich środków bezpieczeństwa.

Planowane nowe zasady podczas lotu

Do tej pory pasy podczas lotu samolotem były zapinane tylko podczas startu i lądowania. Teraz zaleca się, by pasażerowie mieli pasy zapięte przez cały czas, chyba że wstają, aby skorzystać z toalety.

Portal "LADbible" informuje, że eksperci ds. bezpieczeństwa chcą, aby zapięcie pasów było obowiązkowe przez cały lot.

Zdjęcie Nowe przepisy obowiązujące w samolotach! To może nie spodobać się pasażerom! #1

Po niedawnym wypadku Singapore Airlines zaktualizowały swoje zasady bezpieczeństwa.

Teraz personel pokładowy nie będzie podawać gorących napojów i posiłków, gdy sygnał zapięcia pasów jest włączony. Firma obiecała również bardziej ostrożnie podchodzić do zarządzania turbulencjami.

Inne zasady obowiązujące podczas podróży samolotem

Podczas lotu samolotem ważne jest przestrzeganie kilku zasad, aby podróż przebiegła bezpiecznie i komfortowo:

  • Zapięcie pasów bezpieczeństwa: Zawsze zapinaj pas bezpieczeństwa, gdy jesteś na pokładzie samolotu. Zaleca się, aby pasy były zapięte przez cały czas lotu, chyba że jest to konieczne, np. podczas korzystania z toalety.

  • Słuchaj personelu pokładowego: Personel pokładowy jest tam, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort podróży. Słuchaj ich instrukcji i w razie potrzeby zwróć się o pomoc.

  • Trzymaj się wytycznych bezpieczeństwa: Przeczytaj instrukcje bezpieczeństwa umieszczone w kieszonce siedzenia przed Tobą. Dowiedz się, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne i jak używać zasłon ratunkowych.

  • Unikaj chodzenia po samolocie przy sygnale zapięcia pasów: Jeśli sygnał zapięcia pasów jest włączony, unikaj wizyt w toalecie lub wstawania z miejsca bez koniecznej potrzeby.

  • Ogranicz spożycie alkoholu: Unikaj nadmiernej konsumpcji alkoholu w trakcie lotu, aby zachować pełną świadomość i zdolność do reakcji na ewentualne sytuacje awaryjne.

  • Respektuj innych pasażerów: Zachowuj się kulturalnie i szanuj przestrzeń i prywatność innych pasażerów.

Przestrzeganie tych zasad pomoże zapewnić bezproblemowy przebieg podróży samolotem dla wszystkich pasażerów.

Udostępnij: