Wspominamy najlepsze bajki naszego dzieciństwa! Czy Ty też je oglądałeś/aś? Jakie są Twoje ulubione produkcje?

Najlepsze bajki naszego dzieciństwa!

Gumisie

Bajka opowiada o przygodach siedmiu Gumisiów, zamieszkujących swój rodzinny dom – Gumisiową Dolinę. Gumisie, wyglądem przypominające małe niedźwiadki, strzegą pełnej czarów i magii Wielkiej Księgi i wraz z przyjaciółmi przeżywają wiele przygód. Książę Igthorn wraz z orkami stara się pochwycić Gumisie, a wraz z nimi zdobyć tajemnice niezwykłego soku z gumijagód, który zapewnia wielką siłę.

Smerfy

Opowieść o małych niebieskich stworkach, zamieszkających domki z muchomorów, których spokój zakłóca zły czarnoksiężnik Gargamel wraz ze swym kotem Klakierem. Chce on schwytać smerfy, aby przerobić je na złoto według pradawnego przepisu. W wiosce smerfów mieszka m. in. Smerfetka, Laluś, Zgrywus, Osiłek, Poeta, Łasuch, Śpioch, Ważniak, Maruda, a na ich czele stoi Papa Smerf

Muminki

Muminki to bajka na podstawie twórczości szwedzkiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, która od lat podbija serca dzieci na całym świecie. To historia o uroczych stworkach, zamieszkujących dolinę, w której zawsze dzieje się coś ciekawego. Jej bohaterowie: Muminek, Mama i Tata Muminka, Mała Mi, Ryjek, Włóczykij, Panna Migotka, a przede wszystkim mroźna Buka… na zawsze pozostali w pamięci widzów.

Przygody Kubusia Puchatka

To bajka Walta Disneya, inspirowana doskonale znaną wszystkim dzieciom, powieścią autorstwa A.A. Milne’a z 1926 roku. Bohaterami są zwierzęta zabawki, przyjaciele chłopca Krzysia. Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy i Królik mieszkają razem w Stumilowym Lesie i tam przeżywają wiele przygód. To nie tylko zabawna opowieść dla dzieci- zawartych jest w niej wiele uniwersalnych prawd i życiowych wartości.

Flinstonowie

„Jaba-dabba-doo. Flintstone - cud rodzinka, jaskiniowy odlotowy ród!”

Kto z nas w dzieciństwie nie śledził losów sympatycznej prehistorycznej rodziny Flinstonów? Rodziny Flintstonów i Rubble'ów przyjaźnią się od lat, ale nie jest to łatwe, ponieważ ich członkowie codziennie wpadają różne tarapaty. Przygody Freda, Wilmy, Barney`a i Betty przyciągały przed ekrany mnóstwo dzieci.

Jetsonowie

To jedna z najbardziej znanych w Polsce produkcji wytwórni Hanna-Barbera. Jetsonowie zamieszkiwali odległą przyszłość i byli dokładnym przeciwieństwem Flinstonów! Właśnie tak wyobrażano sobie 2062 rok: latające samochody, roboty, superszybkie pociągi, przeszklone budynki, videorozmowy.

Scooby Doo

Scooby Doo, to gadający, ale tchórzliwy pies, który wraz z grupą detektywów rozwiązuje tajemnicze zagadki związane z potworami. Przystojny Fred, piękna Daphne, mądra Velma i najlepszy przyjaciel Scoobiego- Kudłaty, razem podróżują vanem, poszukując mrocznych przygód i zagadek kryminalnych, które zawsze usiłują rozwiązać.

Kaczor Donald, Myszka Micki, Pies Pluto, Chip i Dale….

Oto najbardziej znani bohaterowie Walta Disneya! Te krótkometrażowe animowane filmy, przyciągały przed ekrany tysiące dzieci.

A jakie były Twoje ulubione bajki z dzieciństwa?

DZ

Udostępnij:

Sklep