Bajki nie są tylko dla dzieci! Szczególnie takie bajki, które niosą ze sobą wartościowe przesłanie i trafne myśli. Każda poszczególna bajka to opowieść o miłości, przyjaźni, wartościach, ale również o zdradzie czy przebaczeniu. Każda z nich zawiera przekaz wskazujący na światełko w tunelu, pomimo trudnych okoliczności.

  Bajki poza wciągającą historią i cennymi lekcjami są również księgą cytatów. Przedstawiamy zestawienie najlepszych cytatów z bajek Disneya. 

  #

  Miłość to… jak bardziej się martwisz o kogoś niż o siebie. (Olaf, Kraina Lodu)

  #

  Tylko wielka miłość może rozpuścić lód w sercu. (Olaf, Kraina Lodu)

  #

  Mogę być, kimkolwiek zechcę! (Tramp, Zakochany Kundel)

  #

  Przeszłość często boli. Można od niej uciekać albo wyciągnąć z niej jakieś wnioski. (Rafiki, Król Lew)

  Nie pozwól, aby niebezpieczeństwo Cię kontrolowało.  Podejmij wyzwanie-nigdy, nie wiesz, dokąd Cię to zaprowadzi. (Zazu, Król Lew)

  #

  Uwierz w siebie, a nadejdzie dzień, kiedy inni nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko uwierzyć razem z Tobą. (Rafiki, Król Lew)

  #

  Idąc przez życie, zobaczysz, że jest tak wiele rzeczy, których nie rozumiemy. I jedyne, co wiemy, to to, że sprawy nie zawsze przebiegają zgodnie z planem. (Simba, Król Lew)

   #

  Nie ma sensu wracać do wczoraj, ponieważ byłam wtedy inną osobą. (Alicja, Alicja w Krainie Czarów)

   #

  Gdyby każdy zajmował się swoimi sprawami, świat krążyłby znacznie szybciej, niż to robi. (Księżna, Alicja w Krainie Czarów)

  #

  Nie jestem dziwny ani szalony, moja rzeczywistość jest po prostu inna niż Twoja. (Kot z Cheshire, Alicja w Krainie Czarów)

   #

  Życie nie jest widowiskiem sportowym. Jak będziesz się tylko przyglądał, to ani się obejrzysz, jak życie przejdzie Ci koło nosa. (Laverne, Dzwonnik z Notre Dame)

  #

  Dzisiaj jest dobry dzień, aby spróbować. (Quasimodo, Dzwonnik z Notre Dame)

  NB

  Udostępnij:

  Sklep