Znane gwiazdy, które zmagały się z depresją…

Depresja to wyjątkowo ciężka i podstępna choroba, na którą cierpi wiele osób. Pomoc i właściwie leczenie może sprawić, że chory poradzi sobie z jej objawami. Coraz więcej gwiazd otwarcie przyznaje, e cierpi lub cierpiało na depresję, co sprawia, że choroba staje się coraz mniejszym tabu.

Depresja to poważna choroba, którą cechuje pogarszający nastrój, spadki energii, aktywności oraz zainteresowań. Objawy depresji u chorujących na nią przejawiać się mogą w różny sposób, jednak warto mieć na uwadze fakt, że depresję można a wręcz należy leczyć. Współczesna medycyna proponuje spectrum rozwiązań, które pozwalają na skuteczne zwalczenie objawów choroby.

Chociaż jeszcze do niedawna wiele osób sądziło, że depresja to zwykła „jesienna chandra”, tak nie jest. Na szczęście o chorobie tej mówi się coraz więcej, dlaczego depresja staje się coraz bardziej rozumiana w społeczeństwie. Także wiele gwiazd znanych z pierwszych stron gazet otwarcie przyznaje, że choruje na depresje.

Ralph Kamiński

Jednej z najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej niedawno przyznał, że zmagał się z depresją. Jak twierdził Ralf Kamiński, z perspektywy czasu stan ten ocenia jako „nicość”.

Spotykałem wcześniej ludzi z depresją. Wydawało mi się, że depresja to taki stan notorycznego smutku, a smutek znałem jako pewnego rodzaju melancholię, która bywa bardzo inspirująca - niezbyt przyjemna, ale żywa. Okazało się, że depresja to nie jest smutek, ale totalna nicość. To było straszne - mówił w rozmowie z TVN24 Ralph

Kazik Staszewski

Współzałożyciel i członek zespołów Kult także chorował na depresję. Jak przyznał Kazik w jednym z wywiadów, objawami choroby u niego było przygnębienie, czy brak chęci wychodzenia z domu.

Mam za sobą parę lat ogólnego zniechęcenia i słabego nastroju - krótko mówiąc, tego wszystkiego, co wiąże się z depresją. A teraz - jak śpiewam w jednej z piosenek - "powróciłem z krainy umarłych". Te teksty dotyczą istotnego przełomu w moim życiu. Na nowo odzyskałem harmonię - i o tym śpiewam. - mówił Kazik dla Polska The Times

Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk opowiedziała o walce z depresją wiele lat temu. Utytułowana biegaczka narciarska poroniła przed Igrzyskami Zimowymi w Pjong Czang. Po czasie Kowalczyk wyznała, że na depresje zachorowała po tym, jak straciła dziecko oraz rozpadł się jej związek.

Wszystko od A do Z wiedziały tylko trzy osoby. A i tak ze sporym opóźnieniem. Dwie z nich nie mogły uwierzyć, że to wszystko prawda. Bo gdy patrzyły na mnie np. w telewizji, widziały inną Justynę. Robiłam swoje. Byłam wrakiem, to wtedy chciałam rzucić narty, ale uznałam, że muszę to wszystko wypłakać - wyznała Kowalczyk dla sport.pl

Aleksandra Hamkało

Aleksandra Hamkało o tym, z cierpi na depresję opowiedziała niedawno. Aktorka znana z Na dobre i na złe opublikowała emocjonujący wpis na Instagramie, wyznając, że ma zdiagnozowane nawracające stany depresyjne z nerwicą lękową. Jak zdradziła, terapię rozpoczęła kilka lat temu, a aktualnie ma już trzeci epizod depresyjny. W walce z chorobą pomagają jej leki. Jak przyznała Hamkało. o swojej chorobie zdecydowała się opowiedzieć po raz pierwszy, dlatego iż jest to choroba cywilizacyjna, a świadomość społeczeństwa w tej kwestii powinna być coraz większa.

Nigdy nie wstydziłam się mojej choroby. Ale też nie uważałam, że jest to temat z którym trzeba się wyświetlać na każdym kroku. Odpowiadałam na pytania o zaburzenia otwarcie, ale nie czułam impulsu, żeby ni z tego ni z owego opowiadać całą historię swojej choroby. A wiem, że wiele osób chciałoby jej wysłuchać. I uważam też, że mówienie o niej bez wstydu i z otwartością jest ważne, bo to bezlitosna choroba cywilizacyjna z którą mierzymy się i będziemy się mierzyć prawdopodobnie jeszcze wiele lat. – napisała na Instagramie

Nie tylko wyżej wymienione gwiazdy cierpiały na depresję. O swojej chorobie otwarcie mówiło wiele osoba znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie m.in. Emma Stone, Adele, Kendall Jenner, Selena Gomez, Demi Lovato, Angelina Jolie czy Halle Berry.

Depresja to groźna choroba, której nie można bagatelizować. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich choruje, należy zasięgnąć specjalistycznej opieki medycznej.

Udostępnij: