Przeszłość każdemu potoczyła się zupełnie inaczej. Wszystko co było, to nie może stać się wymówką w dniu dzisiejszym. Teraz jesteś dorosły, a więc w tym momencie to ty ponosisz odpowiedzialność za swoje czyny.

Teraz to od ciebie zależy twoja przyszłość, kariera, rodzina, przyjaźń i miłość. To co przeszliśmy pozostawia pewne blizny, ale to nie jest usprawiedliwienie twoich poczynań. Teraz ty za wszystko odpowiadasz i nie możesz unikać odpowiedzialności wykorzystując przeszłość.

Teraźniejszość

Każdy dzień jest dla ciebie nowym startem. Jest to nowa szansa na pożegnanie przeszłości i skupienie się na tym, co dzieje się w tym momencie. Jest to czas, w którym możesz poukładać swoje emocje. Własny kąt powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i być ciepły. Jednak jeśli ciągle wspominasz rzeczy z dzieciństwa, to blokuje cię to przed skupieniem się na swoim życiu.

Rany dzieciństwa

Nikt nie może powiedzieć, że nic przykrego nie spotkało go w dzieciństwie. Każdy ma pewne negatywne naleciałości z dzieciństwa. Wydaje się być to mało istotne, ale gdzieś tam w środku nas czujemy zupełnie inaczej. Nasze wartości, uczucia i podejścia do wielu spraw tak naprawdę wyglądają inaczej niż się wydaje. Nie zmieni się to, jeśli nasze rany z dzieciństwa się nie zagoją.

Droga do wyjścia z sytuacji

Mówi się, żeby uczyć się na błędach, a więc powinniśmy brać przykład i nie powtarzać błędów swoich rodziców. Już nie jesteś dzieckiem, a więc masz możliwość zbudowania własnego życia i domu otoczonego bezwarunkowym ciepłem i bezpieczeństwem. Osoba, która nie zaznała idealnego dzieciństwa może mieć problemy z kochaniem samego siebie i zarazem posiadaniem szacunku do otoczenia. Wtedy dobrze jest skorzystać z porady specjalisty. Dzięki temu odzyska się wiarę, że jest się wartościowym i godnym człowiekiem i zasługuje się na miłość. Jest to nierozłączne z procesem gojenia ran.

+
Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img