8 rzeczy, które zniechęcają do nas ludzi!

Powiedzenie mówi, aby nie oceniać książki po okładce, a mimo wszystko nadal dopuszczamy się pochopnych wniosków. Często wyrabiamy sobie zdanie na temat danej osoby już kilka minut po jej poznaniu, a później się okazuje, że było ono totalnie błędne. Jakie zatem czynności sprawiają, że stajemy się niemili w oczach drugiej osoby?

Ukrywasz emocje

Ukazywanie uczuć wcale nie jest oznaką słabości, a wręcz przeciwnie. Dzieląc się uśmiechem czy łzami pokazujesz innym, że też posiadasz emocje i zaczyna działać wtedy empatia. Ktoś, kto pokazuje jedynie poważną twarz, sprawia wrażenie niesympatycznego.

Przechwalasz się swoimi znajomymi

Wiadomo, że każdy chce zaimponować drugiej osobie, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że tym samym możemy sobie szkodzić. Osoba, która Cię poznaje, chce znać Ciebie, a nie Twoje znajomości ze znanymi ludźmi.

Mówisz o prywatnych sprawach na pierwszym spotkaniu

Jest to po prostu niezręczne dla drugiej osoby. Sprawiasz wtedy wrażenie niesympatycznej i niepewnej siebie. Warto przed spotkaniem zastanowić się o czym chcesz rozmawiać z daną osobą, a intymne i prywatne tematy najlepiej zostawić na inne spotkanie.

Zachowujesz się, jakbyś nie lubił drugiej osoby

Widząc jakie podejście ma do nas druga osoba, to zaczynamy ją tak samo traktować. Lubiąc kogoś, to automatycznie jesteśmy mili i zwracamy się z szacunkiem, a więc jeśli nasze zachowanie jest typowe dla osoby, która kogoś nie lubi, to nie będziemy też lubiani.

Dodajesz za dużo zdjęć na portale społecznościowe

Takie zachowanie może źle wpływać na relacje z rodziną lub znajomymi. Okazuje się, że ci, którzy nie są z nami w bliskich relacjach, widząc kilka zdjęć wrzuconych tego samego dnia, zaczynają źle myśleć na nasz temat.

Bądź ostrożny, zanim wrzucić jakieś zdjęcie zastanów się, co mogą o nim pomyśleć ludzie, którzy cię obserwują w internecie. Dzielenie się zdjęciami to dobry sposób na to, by wzmocnić niektóre relacje, ale można je też znacznie pogorszyć – tłumaczy naukowiec, David Houghton

Wypytywanie o życie, kiedy sami nic o sobie nie mówimy

Nic nie mówienie o sobie też nie należy do dobrych zachowań. Należy uważać jak bardzo prywatne tematy poruszasz, ale całkowite milczenie lub dzielenie się zupełnie powierzchownymi doświadczeniami nie wpłynie pozytywnie na relację.

Nieśmiałe osoby lub takie, które odczuwają niepokój przy kontaktach z innymi, czasem zadają pytania, by odwrócić od siebie uwagę, ale nasze badania pokazują, że nie jest to najlepsza strategia. Rozmówcy powinni zaangażować się w wymianę informacji o sobie w równym stopniu, by zdobyć sympatię drugiej osoby

Masz zbyt trudne nazwisko

Wiadomo, że nikt nie ma wpływu na swoje nazwisko i sam sobie je nie wybrał, ale niestety to też ma wpływ na to, jak nas odbierają inni. Przeprowadzono badania w Leuven, Nowym Jorku i Melbourne w 2012 roku. Okazuje się, że osoby z trudniejszymi do wypowiedzenia nazwiskami były odbierane negatywnie.

Twarz na Twoim zdjęciu profilowym jest bardzo zbliżona

Takie ujęcie negatywnie wpływa na opinię innych ludzi. Jeśli na zdjęciu Twoja twarz jest w odległości 45 centymetrów, ludzie zaczynają Ciebie odbierać jako osobę, która jest niekompetentna i nie można jej zaufać. Zupełnie inaczej są odbierane zdjęcia, na których odległość wynosi 135 centymetrów.

+
Udostępnij: