Czym tak naprawdę jest nadzieja? Wydaje się, że znamy odpowiedź na te pytanie, ale czy jest ono prawidłowe? Dzięki niej jesteśmy w stanie wyznaczać sobie cele i dążyć do nich. Pozwala nam na spełnienie swoich marzeń. Często jednak prawdziwą nadzieję mylimy z fałszywą.
- Gdzie jest różnica?
- Jak nauczyć się prawdziwej nadziei?
- Otaczaj się pozytywnymi ludźmi
- Zacznij dbać o swoje ciało i zdrowie
- Zastanów się w czym jesteś dobry
- Wyjdź ze swojej strefy komfortu
- Nie bój się błędów
- Słuchaj historii innych
Gdzie jest różnica?
Posiadając prawdziwą nadzieję, wyznaczamy sobie cel, który z czasem chcemy spełnić. Mamy jednak świadomość, że po drodze mogą wystąpić problemy i bariery, ale nadzieja pozwala nam mimo wszystko na wykonanie kolejnych kroków, aby osiągnąć to, co chcemy. Pozwala na wiarę w swoje możliwości. Fałszywa nadzieja nie dostrzega zagrożeń, które mogą się pojawić. Karmiąc się nią podejmujemy decyzje zbyt pochopnie i nie są one przemyślane.
Jak nauczyć się prawdziwej nadziei?
Psychoterapeutka, Linda Esposito, specjalizuje się w problemach lękowych, nastoletnich i rodzicielskich. Radzi, w jaki sposób nauczyć się prawdziwej nadziei, która jest dla nas zdrowa.
Otaczaj się pozytywnymi ludźmi
Według psychoterapeutki, ważne jest, aby starać się o relacje, które będą nas wspierać w dążeniu do celu. Potrzebujemy ludzi, który pozytywnie podchodzą do życia.
Ich energia, wsparcie i otucha pomogą Ci w skupieniu się i pozostaniu odpowiedzialnym.
Zacznij dbać o swoje ciało i zdrowie
Wydaje się, że nie ma to nic wspólnego z nadzieją, ale okazuje się, że jest inaczej. Zdrowie jest bardzo ważne dla nadziei i te dwie rzeczy są bardzo silnie ze sobą powiązane.
Celowo codziennie wykonuj działania, które odżywiają Twój umysł, ciało i duszę.
Zastanów się w czym jesteś dobry
Świadomość swojej siły jest bardzo ważna. Dzięki niej doskonale wiemy, gdzie znajdują się nasze wady, ale mimo wszystko nie przysłaniają nam naszego celu.
Skup się na tym, co robisz dobrze.
Wyjdź ze swojej strefy komfortu
Wygodniej jest, kiedy dookoła nas dzieją się rzeczy, które są nam znane. Trochę ciężej jest, kiedy poznajemy ludzi i sytuacje, które nie są pewne.
Otwórz się na różnorodne sytuacje.
Nie bój się błędów
Jesteś tylko człowiekiem i nie ma nic w tym złego, że popełniasz błędy. Wręcz przeciwnie, ciesz się z nich. Baw się całą przygodą, która prowadzi Cię do celu. Pozytywne nastawienie jest bardzo cenne.
Przeszkody będą się pojawiać, a więc stwórz plan i daj z siebie jak najwięcej. Śmiej się z siebie i nie przejmuj się błędami.
Słuchaj historii innych
Każdy ma jakąś przeszłość i w każdej historii znajdzie się moment pełen nadziei. Rozmawiaj z ludźmi, dziel się swoimi historiami i słuchaj ich przeżyć.
Poza dostarczaniem nadziei, opowieści innych mogą dodać perspektywy do Twojej sytuacji.+