Jaką posiadasz osobowość? Odpowiedz na 4 proste pytania, aby poznać samego siebie!

Test Myers-Briggs powstał na postawie koncepcji Carla Gustava Junga, który określał aż osiem typów osobowości. Zauważył, że każdy z nas posiada różny sposób zbierania informacji, kierowania swojej energii czy jej nabierania. Kreatorki tego testu psychologicznego, matka z córką, postanowiły poszerzyć tę koncepcję i stworzyły szesnaście typów osobowości. Obecnie test MBTI jest bardzo przydatny przy wyborze ścieżki zawodowej.

Jak już wiemy, nasza osobowość wyróżnia się od pozostałych, ale co tak właściwie w niej dominuje? Co tam naprawdę skrywamy i jacy faktycznie jesteśmy? Wystarczy, że odpowiesz na te cztery krótkie i proste pytania, aby poznać swoją własną osobowość!

Pierwsze pytanie

W końcu nadszedł weekend. Cały tydzień był dla ciebie frustrujący i męczący. Miałeś/aś wrażenie, że nigdy się nie skończy i jedyne o czym myślisz, to odpoczynek. Jaki sposób relaksu wybierzesz?

I – Wieczór spędzę w domu, przed telewizorem lub z dobrą książką. Wyłączę telefon, aby nikt mi nie przeszkadzał i skorzystam z długiej i gorącej kąpieli.

E – Wyjdę na miasto z przyjaciółmi, w końcu jakiś czas się nie widzieliśmy.

Drugie pytanie

Wybierz zdanie, które najlepiej potrafi ciebie opisać!

S – Skupiam się na teraźniejszości. To, co dzieje się w tym momencie jest dla mnie najważniejsze. Lubię niepodważalne fakty oraz skupiam dużą uwagę na szczegóły.

N – Jestem marzycielem oraz podążam za głosem mojej intuicji. Przyziemne rzeczy, takie jak niepodważalne fakty, zdecydowanie nie są dla mnie.

Trzecie pytanie

Szef firmy proponuje ci zatrudnienie i wysoką pensję. Problem polega na tym, że jest to firma, która konkuruje z twoją obecną pracą. Dodatkowo za niedługo otrzymasz awans oraz nie chcesz pozostawiać swoich kolegów z pracy. Jaka jest twoja decyzja?

T – To nie jest łatwa decyzja, a więc nie mogę się śpieszyć z jej podjęciem. Muszę zastanowić się nad argumentami – wady i zalety obu stron.

F – W życiu kieruję się sercem, a więc nie ma się nad czym zastanawiać, jeśli wiem, gdzie moje serce chce być.

Czwarte pytanie

Twoi przyjaciele biorą ślub za dwie godziny. Jesteś przygotowany/a?

J – Jeszcze tylko drobne szczegóły. Wszystko inne było już gotowe miesiąc wcześniej.

P – Musi być spontanicznie! Planowanie jest nudne, lepiej się dobrze zabawić!

Jaka jest twoja odpowiedź?

ISTJ – Inspektor

Nigdy nie podejmujesz pochopnych decyzji. Ostrożnie analizujesz sprawę, aby mieć jasny i wyraźny pogląd na sytuację. Można na tobie polegać i ufać. Interesuje cię co się dzieje tu i teraz i lubisz, kiedy masz poukładane życie.

ESTJ – Menadżer

Lubisz ład i porządek. Kierujesz się jedynie faktami i pozostajesz obiektywny w każdej kwestii. Jesteś osobą towarzyską i lubisz poznawać nowych ludzi. Nigdy nie zapominasz, aby przypomnieć swoim bliskim, że ich kochasz.

ISFJ – Obrońca

Brzydzisz się kłamstwem i oszustwem. Nie masz zaufania do obcych ludzi, a więc starasz się ich unikać. Twoi bliscy są dla ciebie wszystkim i jesteś w stanie poświęcić bardzo wiele dla ich dobra. Dodatkowo uważasz na to, co robisz i mówisz.

ESFJ – Nauczyciel

Jesteś osobą ciepłą, która zawsze się troszczy, pomoże i podzieli się kojącym uśmiechem. Posiadasz w sobie wiele dobroci i ludzie to czują. Jesteś też osobą niezależną, ale pragniesz w swoim życiu czuć wsparcie emocjonalne. To dodaje ci energii.

ISTP – Złota rączka

Patrzysz się na rzeczy w techniczny sposób. Twoje decyzje nie są podejmowane zbyt szybko i zawsze pozostajesz obiektywny w każdej sprawie. Jesteś osobą zmobilizowaną i sumienną, nigdy się nie spóźniasz i zawsze wykonujesz polecone ci zadanie na 100 procent.

ESTP – Zdobywca

Kiedy wybierzesz sobie jakiś cel, to nie ma barier, które by ciebie zatrzymały. Zrobisz wszystko, aby go osiągnąć. Nie ma dla ciebie znaczenia z jakich środków musisz skorzystać. Słowo kompromis nie istnieje w twoim słowniku oraz unikasz bycia zależnym. Jesteś człowiekiem wolnym i wojowniczym.

ISFP – Kompozytor

Odnajdujesz piękno w drobnych rzeczach. Masz oko do szczegółów i czerpiesz z nich przyjemność. Unikasz kłótni, bo ciężko je znosisz. Zawsze starasz się szybko i łagodnie zażegnać konflikt. Troszczysz się o innych i można na tobie polegać. Bierzesz od życia to, co ci oferuje.

ESFP – Polityk

Doskonale wiesz jak manipulować ludźmi i wykorzystujesz to dla swoich własnych korzyści. Nie pokazujesz jednak swojego prawdziwego oblicza. Jest ci łatwiej udawać kogoś innego, bo to oszczędza ci wiele czasu.

INTJ – Inspiracja

Posiadasz w sobie wiele wrażliwości i inspiracji. Dzięki temu posiadasz niesamowite pomysły, które starasz się realizować. Ciężko ci jednak nawiązać różne relacje z innymi i zdarza ci się odpychać od siebie innych, mimo że to nie jest zamierzone.

ENTJ – Dowódca

Doskonale znasz swoje możliwości i wiesz na ile możesz je wykorzystać. Życie traktujesz jak pole bitwy, na którym możesz sprawdzić swoje własne granice. Codziennie poznajesz mocne i słabe strony swojego charakteru, a dzięki temu coraz bardziej otwierasz się na nowe doznania.

INTP – Architekt

Posiadasz w sobie wiele nerwów i stresu, a to dlatego, że ciężko znosisz zmiany. Dynamika i ekspresja totalnie ci nie odpowiadają. Na spokojnie i rozwagą podejmujesz decyzje oraz pragniesz osiągnąć spokój w swoim życiu.

ENTP – Wynalazca

Szybko się nudzisz, kiedy w twoje życie wkrada się rutyna. Jesteś osobą pełną pomysłów i zawsze starasz się być oryginalny i wyjątkowy na swój własny sposób. Nie masz problemów w odnalezieniu się w nowym otoczeniu, wręcz przeciwnie – staje się to dla ciebie nową inspiracją.

INFJ - Doradca

Potrafisz czytać emocje człowieka bez najmniejszych problemów. Posiadasz w sobie wiele empatii, a więc doskonale rozumiesz ich uczucia. Zawsze starasz się im pomóc, dlatego też bardzo często wracają do ciebie pytając o poradę. Dodatkowo jesteś osobą wrażliwą i posiadasz w sobie wiele emocji, które codziennie cię czegoś uczą, dlatego ufasz swojej intuicji.

ENFJ – Mentor

Posiadasz w sobie ogromną ilość energii, a więc można to zaobserwować w sposób jaki mówisz lub gestykulujesz. Zdarza ci się być nieufnym i masz momenty zazdrości, ale to nie zmienia faktu, że posiadasz w sobie wiele ciepła i doskonale znasz się na emocjach.

INFP – Uzdrowiciel

Wyjątkowo silnie skupiasz się na swojej wewnętrznych emocjach i myślach. Uwielbiasz, kiedy odczuwasz spokój i harmonię. Rozumiesz innych, a więc bez problemu potrafisz dopasować się do ludzi. Masz jednak w zwyczaju odrywać się od świata rzeczywistego i wędrujesz gdzieś myślami po swoich marzeniach.

ENFP – Mistrz

Posiadasz w sobie wyjątkowo dużo energii i pragniesz poznawać świat. Jesteś osobą ciekawską i utalentowaną. Potrafisz doskonale dogadać się z innymi, ale nie masz też problemu, aby spędzać czas w samotności. Zmieniające otoczenie nie ma na ciebie żadnego wpływu, ponieważ kontrolujesz spokój i ład w swoim życiu.

+

Udostępnij: