• Okładka artykułu Technologiczne zwyczaje mające wpływ na pogorszenie naszej produktywności!
  0
  15 Maj 2019

  Technologiczne zwyczaje mające wpływ na pogorszenie naszej produktywności!

  • #technologia
  • #praca
  • #kreatywność
  • #pracowitość
Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy uzależnieni od technologii. Codziennie sprawdzamy wiadomości, połączenia, kontaktujemy się z innych i nieustannie dostajemy powiadomienia. To wszystko ma ogromny wpływ na naszą produktywność, kreatywność oraz skupienie. Niektóre nawyki związane z technologią najbardziej wpływają na nasze życie. Jakie do nich należą?

Ciągłe robienie zdjęć

Zdjęcia są idealną pamiątką, którą następnie możemy wspominać przez długi czas. Całą sytuację polepsza fakt, że coraz to nowsze telefony posiadają lepsze aparaty, które zadowalają nasze oko. Jednak ciągłe upamiętnianie sytuacji sprawia, że tracimy poczucie czasu i miejsca. W ten sposób bardziej skupiamy się na robieniu i przeglądaniu zdjęć niż na swoich obowiązkach.

Wysyłanie wiadomości

Oczywiście nie mowa tutaj o wiadomościach służbowych, a prywatnych. Wysyłając wiadomości, nie tylko skupiamy się bardziej na odpowiedziach osoby, do której wysyłamy SMS, ale przede wszystkim ignorujemy tych, którzy znajdują się dookoła nas. To natomiast może zaburzyć umiejętność komunikowania się z resztą pracowników.

Sprawdzanie powiadomień

Powód jest oczywisty. Powiadomienia, które przychodzą do nas non stop, po prostu odciągają naszą uwagę od pracy i rozpraszają. Przez to nie możemy całkowicie wykonać swojego zadania, zajmuje nam to dużo czasu lub nie wykonujemy swojej pracy dokładnie.

Sprawdzanie wszystkich informacji w internecie

Internet ułatwia życie każdej osobie, ale również rozleniwia. Tracimy przez to kreatywność oraz umiejętność zastanawiania się. W sieci znajdziemy odpowiedź na każde pytanie, a więc szkoda nam marnować czasu na szukanie odpowiedzi w swojej własnej wiedzy.

Korzystanie z mediów społecznościowych

Jest to połączenie tego, co było wspomniane wyżej. Media społecznościowe są pełne informacji, powiadomień i wiadomości, a więc jest to miejsce, które tym bardziej będzie nas odciągać od rzeczywistości. Nie tylko będziemy ciekawi, co robią nasi znajomi, ale również będziemy chcieli pokazać coś z naszej strony.

Pamiętajmy również, że ciągłe korzystanie z telefonu nie tylko nas rozprasza i wykorzystuje naszą energię, ale dodatkowo telefony emitują niebieskie światło, które niekorzystnie wpływa na jakość naszego snu. To następnie, jak każdy doskonale wie, odbija się na naszym zdrowiu.