Nasze otoczenie jest dla nas bardzo ważne, a więc czujemy wobec niego pewne zobowiązania i nie chcemy zawieść otaczających nas ludzi. Przez to też bardzo często przepraszamy za rzeczy, za które w ogóle nie powinniśmy się czuć winni. Co to są za sytuacje?

Spełnianie marzeń

Każdy z nas posiada swoje marzenia, ale tylko nieliczni są w stanie faktycznie o nie powalczyć. Większość decyduje się wziąć to, co im się daje i nie spełniają swoich marzeń. Za to bardzo często osądzają kogoś, kto podąża za tym, co faktycznie chce. Marzenia są właśnie po to, aby je spełniać. Uczą wiele rzeczy oraz pokazują, że człowiek jest ambitny. Lepiej jest zatem kolekcjonować wspomnienia niż marzenia.

Przeszłość

Wszyscy popełniamy błędy i podejmujemy nieprzemyślane decyzje. Ważne jest jednak, aby zrozumieć swój czyn i wyciągnąć z tego lekcje. Nie da się zmienić przeszłości, a więc nieustanne przepraszanie za nią też nie ma większego sensu. Najważniejsze jest to, że starasz się o to, aby być lepszym człowiekiem teraz i w przyszłości.

Ty jako priorytet

Ludzie muszą zrozumieć, że szanowanie swoich potrzeb nie jest czymś egoistycznym, a jedynie dbasz o jakość swojego własnego życia, którego nikt za ciebie nie przeżyje. Nie czuj się zatem winny, że dbasz o siebie, aby móc czerpać radość z życia. Każdy z nas powinien być priorytetem dla samego siebie.

Relacja

To my decydujemy się na pewną relację i to my wkładamy w nią wysiłek, aby jakoś ją zbudować. Jeśli dana relacja sprawia, że czujesz się dobrze i bezpiecznie, to innych w żaden sposób nie powinno to interesować. Jeśli dana relacje nie wyjdzie i się rozstaniecie, to doświadczenie nadal należy tylko i wyłącznie do ciebie.

Zasady i wartości

Te rzeczy są bardzo subiektywne i indywidualne. Każdy z nas kieruje się zupełnie czymś innym i nie ma w tym nic złego. Dopóki szanujesz drugiego człowieka i nie ranisz go swoimi wartościami i zasadami, to nikogo nie powinno interesować to, w jaki sposób żyjesz.

Żyje w nas przekonanie, że jesteśmy winni przeprosiny i wyjaśnienia co do tego, jak żyjemy. W rzeczywistości jednak to my odpowiadamy sami za siebie, a więc mamy też prawo żyć tak, jak tego chcemy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img