Cynizm – rzeczy, w które ludzie wierzą, mimo że nie są one prawdziwe!

Cynicy nie posiadają wysokiej nadziei. Nie widzą większego sensu w niektórych sytuacjach i zawsze trzymają się nisko ziemi, aby się nie zawieźć. Cynizm jest pewnym mechanizmem, który chroni nas przed rozczarowaniem i cierpieniem. Nie zmienia to jednak faktu, że takie nastawienie szerzy pewne zakłamane rzeczy. W co takiego wierzą cynicy, mimo że to nie jest prawda?

Nieuprzejmość to surowa szczerość

Prawdomówność to dobra cecha, jeśli wiesz, jak tego użyć. Prawdę można powiedzieć na wiele sposobów, ale nieuprzejmość nie jest wyjściem. We wszystkim są pewne granice, których nie należy przekraczać. Bez względu na sytuację, każdy zasługuje na szacunek, a okazywanie nieuprzejmości jest tego przeciwieństwem.

Winny do momentu udowodnienia niewinności

W prawie podejrzany jest uznawany za niewinnego do momentu udowodnienia mu winy. To jemu należy przedstawić dowody, a nie na odwrót. W zwykłym życiu również dzieje się bardzo podobnie. Wiele niewinnych ludzi jest podejrzanych bezpodstawnie.

Małżeństwo jest najgorszą opcją

Cynicy traktują małżeństwo jak pułapkę, z której już nie ma ucieczki. W rzeczywistości jednak to od nas zależy, jak wygląda nasz cały związek i małżeństwo. Jeśli czujemy się jak w pułapce to tylko dlatego, że sami do tego doprowadziliśmy. Jakość relacji jest efektem naszego zaangażowania, nie na odwrót.

Optymizm to słabość

Ludzie wybierają, jak chcą, aby ich życie wyglądało. Niektórzy przechodzą na mroczniejszą stronę i skupiają się na problemach, zapominając o uśmiechu. Inni natomiast, pomimo przeszkód, nadal widzą kolory i czerpią z nich radość. Pozytywne nastawienie nie jest oznaką słabości i naiwności. Jest to jedynie wybór twojego podejścia do spraw.

Każdy chce okraść

Ludzie posiadają swoje własne problemy. Nie każdy z nich ma złe zamiary i ostatnie, o czym mogą pomyśleć, to o kradzieży. Nikt nie siedzi w domu, zastanawiając się, jak mogą cię wykorzystać dla swojej korzyści.

Wytykanie słabych punktów jest tylko rzeczywistością

Osoby, które posiadają swoje kompleksy, doskonale zdają sobie z nich sprawę. Wytykanie komuś wyglądu, standardu życia, zachowania lub nawyków nie sprawi, że wszystko nagle zmieni się w życiu tej osoby. Przez takie zachowanie obniżasz jedynie poczucie własnej wartości i samoocenę, a to już jest toksyczne.

Zawsze spodziewaj się najgorszego

Podejmując pewne decyzje, warto mieć na uwadze te gorsze scenariusze. Nie można jednak skupić się jedynie na tym. Wyczekując najgorszego, z pewnością je do siebie ściągniemy oraz stracimy przyjemność z pozytywnych rzeczy.

Człowiek nigdy się nie zmienia

Wszystko na tym świecie ulega zmianom i tak samo dzieje się z człowiekiem. Dobrzy ludzie mogą zacząć robić złe rzeczy, a źli ludzie dobre. Każdy z nas rodzi się z czystym kątem i to na podstawie naszych decyzji, nastawienia i intencji stajemy się tacy, a nie inni, co następnie również można zmienić, jeśli tylko ktoś tego chce.

Udostępnij: