Każdy z nas miał do czynienia z osobami, które zwyczajnie przyciągały do siebie uwagę innych. Pewnie większość z nas zastanawiała się, co ta osoba ma takiego w sobie, że jest taka atrakcyjna dla otoczenia. Okazuje się, że cechy tych osób nie są tajemnicą i można je w sobie zbudować. Co zatem trzeba zrobić, aby skupić na sobie uwagę innych?

Mowa ciała

Większość informacji, które odbieramy od drugiego człowieka, są przekazywane przez mowę ciała. To ona najwięcej pokazuje, jeśli chodzi o nastawienie naszego rozmówcy. Jeśli zatem pragniesz przyciągnąć do siebie uwagę i zainteresować osobę, do której się zwracasz, to przyjmij postawę otwartą. Nie krzyżuj rąk ani ich nie chowaj do kieszeni. Zadbaj o wyprostowaną postawę i patrz w oczy. W ten sposób dasz do zrozumienia, że jesteś szczery w tym, co mówisz, a swoją uwagę również poświęcasz swojemu słuchaczowi.

Śmiej się z siebie

Ludzie uwielbiają osoby, które posiadają dystans do samego siebie. Mniej są chętni do rozmowy, kiedy naśmiewamy się z innych. Warto zatem mieć na uwadze, aby żartować i dzielić się swoim poczuciem humoru w taki sposób, aby był on dobrze odbierany. Im ciekawsza rozmowa, tym więcej osób stanie się chętnych do podjęcia tematu. Pamiętaj, że nawet najzwyklejszą historię można opowiedzieć w taki sposób, że każdy będzie chciał słuchać więcej i z chęcią podzielą się swoimi przygodami.

Wyjątkowy wygląd

Oczywiście nie chodzi o urodę, a na przykład styl ubierania. Wystarczy jeden mały szczegół, który zacznie wyróżniać się wśród innych. To sprawi, że znajomi i nieznajomi będą w ten sposób nas zapamiętywać. Takie coś z pewnością przyciągnie ich uwagę i sprawi, że zaczną być bardziej zainteresowani twoją osobą.

Ogranicz narzekanie

Nikt nie chce otaczać się negatywnymi osobami. Pesymizm jest zaraźliwy i sprawia, że tracimy radość z najmniejszych rzeczy. Kiedy nieustannie narzekamy i marudzimy, to inni zwyczajnie odsuwają się od nas i starają się nie przebywać w naszym otoczeniu. Zrozumiałe jest, że każdy z nas ma swoje zmartwienia i potrzebuje o tym porozmawiać, ale narzekanie na najmniejsze rzeczy sprawia, że każdy się odwraca.

Plan na siebie

Ktoś, kto posiada pewne plany, marzenia i cele, daje jasny sygnał o zamiarach na zbudowanie swojej przyszłości. Cele sprawiają, że dana osoba staje się atrakcyjniejsza w oczach otoczenia. Brak ambicji i planów sprawia, że nasze życie staje się szare, a więc ludzie chętniej kibicują i interesują się tymi, którzy dążą do czegoś.

Zbuduj w sobie pewność

Pewność siebie jest bardzo pomocną cechą w niejednej sytuacji. Nie oznacza to, że dana osoba nie ma pewnych obaw, ale jest wystarczająco odważna, aby iść pod prąd. Pewność siebie jest silnie związana z charyzmą. Pamiętaj jednak, że cecha ta nie ma nic wspólnego z arogancją. Przyznanie się do błędów, przeproszenie i bycie pokornym również wymaga odwagi.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img