Przez wieki kobieta i mężczyzna mieli z góry narzucone pewne role i postawy, które musieli przestrzegać. Obecnie mentalność ludzi bardzo się zmieniła i coraz częściej odchodzi się od tych zasad. Wychodzimy z założenie, że wcale tak nie musi być i w rzeczywistości może być to bardzo krzywdzące. Nadal jednak można się spotkać z pewnymi stereotypami, które niszczą nam życie. Co do nich należy?

Kobieta powinna akceptować zdrady, a mężczyzna ma prawo być łowcą

Nic bardziej mylnego. Kiedy decydujemy się na związek z drugą osobą, to ofiarujemy jej wierność i lojalność. To samo jednak oczekujemy od niej. Nie ma znaczenia, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. Żadna ze stron nie powinna zdradzać lub akceptować zdrady. W relacji ważny jest wzajemny szacunek, a „skok w bok” jest jasnym sygnałem o jego braku.

Prawdziwy facet nie powinien ronić łez

Każdy człowiek posiada w sobie uczucia, z którymi musi się zmierzyć. Łzy nie są oznaką słabości, a wręcz przeciwnie. Ktoś, kto nie boi się pokazać swoich łez i akceptuje swoje emocje, jest dojrzały emocjonalnie. W przypadku mężczyzn również ma to miejsce. Ich też może coś zaboleć, zranić lub rozczarować. Wmawianie młodym chłopcom, że mężczyzna nie powinien płakać, jest bardzo szkodliwe. W ten sposób uczą się nie okazywać żadnych emocji. Nie mogą śmiało wyrażać tego, co czują i chowają w sobie wszystkie negatywne emocje. To następnie może doprowadzić do problemów z nawiązywaniem relacji oraz braku umiejętności zrozumienia samego siebie.

Chłopcy powinni rozrabiać, a dziewczynki muszą być grzeczne

Wszystko jest kwestią wychowania i podejścia do dzieci. Niektórzy dorośli nie akceptują, kiedy ich syn chce spróbować swoich sił w kuchni lub ma ochotę pobawić się „zabawkami dla dziewczynek”. Inni natomiast bardzo pilnują, aby córka była spokojna, grzeczna i nie pobrudziła sobie rączek. Takie podejście bardzo ogranicza dzieci w poznawaniu świata, rozwijaniu swoich umiejętności oraz akceptowania swoich mocnych i słabych stron. Jeśli dziecko pragnie próbować nowych rzeczy, nawet jeśli przyjęły się one jako „damskie/męskie”, to nie ma w tym nic złego. Niejeden mężczyzna jest znakomitym fryzjerem, czy kucharzem. Tak też niejedna kobieta jest wspaniałą programistką, czy rajdowcem. Wszystko jest zależne od wsparcia, które dają rodzice.

Na stanowisku kierownika lepiej odnajdzie się mężczyzna

Płeć nie określa osobowości człowieka i jego umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach oraz zarządzania zespołem. Każdy z nas jest inny i lepiej sprawdza się w różnych kwestiach. Do tej pory jednak nieraz możemy się spotkać z pracodawcą, który prędzej da awans mężczyźnie, jako że kobieta nie da sobie rady. Nic bardziej mylnego. Dodatkowo pojawia się kwestia dzieci. Pracodawcy wychodzą z założenia, że kobieta nie będzie wystarczająca wydajna z tego powodu. W rzeczywistości jednak większość kobiet jest lepiej zorganizowana i potrafią zajmować się kilkoma rzeczami jednocześnie. Co więcej, są bardzo pracowite, dokładne i zaangażowane. To pokazuje, że wszędzie można znaleźć jakieś plusy i minusy, a więc skupianie się tylko na jednym jest bardzo krzywdzące.

Mężczyzna powinien zaprosić na randkę i za nią zapłacić

Żyjemy w czasach, kiedy powinno się brać w sprawy w swoje ręce. Jeśli kobiecie podoba się mężczyzna, to nie ma powodu, aby czekała na jego ruch. Tak jak wyżej zostało wspomniane, każdy przeżywa te same emocje. Mężczyźni zatem również mogą odczuwać strach przed odrzuceniem lub zwyczajnie się stresować. To samo czują też kobiety, a więc wymaganie tylko od jednej strony tego pierwszego kroku, jest zwyczajnie niesprawiedliwe. Podobnie dzieje się w kwestii randki. Zgadzając się na nią, zobowiązujesz się do równego traktowania, a więc podzielenie rachunku lub zaproponowanie, że to ty zapłacisz następnym razem, jest jak najbardziej mile widziane.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img