Ludzie lubią odbywać małe pogawędki w różnych miejscach. Każdy chce być uprzejmy i miły, ale zdarzają się małe potknięcia, które wprawiają w zakłopotanie. Niektóre pytania wywołują mieszane uczucia, a więc lepiej jest je unikać. Co do nich należy?

Pytania na temat związku

To, że dwójka osób jest ze sobą blisko, w zupełności nie oznacza, że stanowią parę. Mogą być to przyjaciele lub rodzina. Takie pytanie sprawia, że oboje czują się niekomfortowo i nie do końca wiedzą, jak mają zareagować, aby nie być nieuprzejmym. Jak zatem uzyskać odpowiedź na nurtujące cię pytanie? Wystarczy przysłuchać się ich wypowiedziom. Pary zazwyczaj w krótkich pogawędkach wspominają o wspólnym życiu, co może dać łatwy sygnał, że łączy ich romantyczna więź.

Pytania na temat wyglądu

W krótkich pogawędkach zazwyczaj pytamy o rzeczy, które są bardzo łatwe do zauważenia. Nie ma nic w tym złego, jeśli zapytamy się o część wyglądu, która zdecydowanie wpada w oko. Należy jednak pamiętać o jakości tego pytania. Za przykład weźmy kolor włosów. Zamiast pytać się, ile ten kolor jeszcze pozostanie na głowie, to lepiej dowiedzieć się, gdzie były włosy robione lub jak dana osoba czuje się w tym kolorze. W ten sposób nie wywołamy niezręcznej sytuacji, a druga osoba nie poczuje się w żaden sposób oceniana.

Pytania finansowe

Ludzie nie lubią rozmawiać na temat swoich zarobków. Temat ten jest bardzo prywatny i dzielimy się nim jedynie z najbliższymi, a nawet i wtedy staramy się być bardzo selektywni. Pomiń zatem pytania o zarobkach. Być może dana osoba właśnie stara się zmienić miejsce pracy na lepsze lub zwyczajnie lubi to, co robi, ale wypłata duża nie jest.

Pytania na temat relacji

Jeśli nie wiesz, jak dokładnie wygląda powiązanie między dwójką osób, to również najlepiej jest przysłuchiwać się wypowiedziom. Pytania typu „To twoja córka?” zwyczajnie może okazać się błędne, jako że te dwie osoby mogą być rodzeństwem. Jeśli jednak ciekawość jest bardzo duża, to zadaj neutralne pytanie. Na przykład „Czy jesteście spokrewnieni?”.

Pytania na temat dzieci

Pytania o ciążę lub posiadanie dzieci są bardzo wrażliwym tematem. Nie każdy chce posiadać potomstwo. Nie wszyscy mogą mieć dzieci. Zakładanie z góry, że każdy ma takie same cele, co ty, może zwyczajnie zasmucić lub zezłościć. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie druga osoba ma stanowisko w kwestii dzieci, to lepiej zacznij rozmowę od pytania, czy są bezdzietni. Jest to neutralne pytanie, które z pewnością rozpocznie wspólny temat.

Po co ci to?

Czyli wszystkie pytania na temat zainteresowań, upodobań i hobby. Każdy lubi zupełnie co innego. Wszyscy odnajdujemy przyjemność w różnych rzeczach. Pytania typu „Do czego jest ci to potrzebne?” lub „Co widzisz w tym interesującego?” sprawiają wrażenie, że wyśmiewasz się z drugiej osoby, co zwyczajnie wprawia rozmówcę w zakłopotanie oraz może wywołać przykrość.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img