Na swojej drodze spotykamy wiele osób, które będą w jakiś sposób starały się mieć na nas negatywny wpływ. Osoby te bardzo szybko znajdują słaby punkt, który następnie wykorzystują, abyśmy poczuli się źle. Pamiętaj, że masz prawo reagować i nigdy nie musisz zgadzać się na traktowanie, które jedynie ciągnie cię w dół. Poznaj sytuacje, na które nigdy nie powinniśmy pozwalać innym.

Wykorzystywanie twojej przeszłości jako argument

Każdy z nas posiada w swojej przeszłości rzeczy, z których nie jest dumny. To jednak sprawiło, że obecnie jesteśmy silniejsi, mądrzejsi i dojrzalsi. Twoja przeszłość należy jednak do ciebie i nikt nie może wykorzystywać tego, jako argument przeciwko tobie. Bez względu na to, jak twoja przeszłość wyglądała, nikt nie ma prawa wywoływać wstydu za coś, czego nie jesteśmy w stanie zmienić.

Zachęcanie do pozostania w miejscu

Zmiany potrafią być przerażające i wiele osób decyduje się na pozostanie w miejscu. Niektórzy jednak trzymają się znanych rzeczy, mimo że drobna zmiana w żaden sposób nie wpłynie na ich ogólne życie. Takie osoby nie chcą też, aby ich otoczenie próbowało czegoś nowego, a więc starają się zachęcać do pozostania w miejscu. Nie masz jednak obowiązku temu się podporządkowywać. Jeśli czujesz, że potrzebujesz coś zmienić, aby poczuć się szczęśliwszym, to po prostu to zrób.

Pobudzanie w tobie pokusy

Niektórzy ludzie większą uwagę zwracają na to, czego nie mają. Samochód, własny dom, drogie ubrania. Uważają, że mają też prawo namawiać innych do takiego samego nastawienia. Zapominają jednak o wdzięczności za to, co już mają. Pamiętaj zatem, że radość z otaczającego cię świata jest czymś znacznie cenniejszym niż ślepe dążenie do zaspokojenia swojej pokusy.

Odbieranie pewności i motywacji

Każdy z nas posiada jakiś cel. Większy lub mniejszy. Przy każdym jednak zadaniu pojawiają się pewne trudności, które wywołują u nas niemały stres. Zaczynamy analizować, czy to wszystko ma jakiś sens i czy faktycznie jest nam to do czegoś potrzebne. Bliscy natomiast, którzy są tutaj dla ciebie, będą starali się podnieść cię na duchu. Okażą swoje wsparcie i zmotywują do dalszego działania. Jeśli zatem ktoś działa zupełnie na odwrót, czyli stara się ciebie zniechęcić, to możesz być pewien, że ta osoba nie jest tutaj szczerze dla ciebie.

Dopieranie znajomych

Niektórzy ludzie starają się mieć kontrolę nad tym, kogo widujesz. Robią pewną selekcję twoich znajomych i pozwalają ci spotykać się tylko z niektórymi z nich. W innym przypadku złoszczą się i doprowadzają do kłótni. Pamiętaj jednak, że to ty jesteś jedyną osobą, która może robić taką selekcję w stosunku do swoich znajomych. To od ciebie zależy, z kim dobrze czujesz się w towarzystwie, a z kim nieco mniej. Nie pozwól zatem, aby ktoś zrujnował twoją przyjaźń z kimś innym.

Okłamywanie

Nigdy nie powinniśmy pozostać cicho, kiedy ktoś nas okłamuje. Stosowanie kłamstw jest oznaką braku szacunku. Taka osoba nie jest szczera wobec ciebie, a więc nie bój się konfrontacji z tego powodu. Pozwalanie na takie traktowanie, mimo że wiemy, że jesteśmy okłamywani, sprawia jedynie, że dana osoba będzie przychodziła z jeszcze większymi kłamstwami.

Zniechęcanie do zainteresowań

Każdy lubi co innego. Wszyscy posiadamy zainteresowania i hobby, które sprawiają nam przyjemność. Być może twoje zainteresowanie nie jest czymś popularnym i ludzie mogą tego nie rozumieć tego, ale nie mają prawa zniechęcać cię do czegoś, co sprawia ci radość.

Zachęcanie do podjęcia ryzyka

Wszyscy pracujemy według swoich własnych możliwości i we własnym tempie. Każdy z nas zupełnie inaczej zachowuje się i reaguje w różnych sytuacjach, a więc ryzyko nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, jeśli wiesz, że możesz sobie nie poradzić. Pamiętaj zatem, że nie masz obowiązku wykonywać ryzykownego kroku tylko dlatego, że ktoś inny tego chce od ciebie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img