Niezręczne sytuacje być może nie są czymś bardzo częstym, ale z pewnością nikt z nas nie lubi takich momentów i z chęcią by ich unikał. Na całe szczęście ze wszystkiego jest jakieś wyjście, tylko trzeba je poznać. Dowiedz się, dzięki czemu będziesz w stanie wybrnąć z niezręcznej sytuacji.

Głośno nazwij sytuację

W niektórych momentach niezręczna sytuacja jest odczuwalna przez wszystkich znajdujących się w danym miejscu. Nikt jednak nie chce tego powiedzieć na głos, a więc każdy tkwi z tym uczuciem. Czasami lepiej jest jednak głośno nazwać rzeczy po imieniu. Dzięki temu każdy uświadomi sobie, że nie są z tym odczuciem sami, a napięcie momentalnie odejdzie.

Kiedy ktoś nie odpowiada na twoje pytanie

Zdarzają się sytuacje, kiedy chcąc się coś dowiedzieć, nasz rozmówca zaczyna opowiadać całą historię, która w dodatku nie ma nic wspólnego z tym, co chcemy wiedzieć. W takiej sytuacji naszym odruchem jest odpuszczenie lub przerwanie wypowiedzi. To natomiast może wywołać jeszcze większą niezręczność. Postaraj się zatem pozostać w ciszy, patrz prosto w oczy i daj swojemu rozmówcy skończyć mówić. Po jego wypowiedzi ponownie powtórz pytanie, a na pewno odzyskasz odpowiedź.

Kiedy ktoś cię okłamuje

Każdy z nas miał do czynienia z osobą, która za wszelką cenę starała się ukryć prawdę, mimo że wiedzieliśmy o kłamstwie. Nie wszyscy jednak potrafimy wywrzeć odpowiednią presję, która sprawi, że kłamca przyzna się do swojego czynu. W takiej sytuacji popatrz mu prosto w oczy i podnieś brew. Nie przerywaj kontakt wzrokowego do momentu, w którym kłamca zacznie mówić prawdę.

Kiedy ktoś jest niezdecydowany

Często zdarza się, że ciężko jest zorganizować pewne plany przez to, że ktoś jest niezdecydowany. Wtedy jednak można podejść do sytuacji nieco inaczej. Osobie niezdecydowanej daj dwie możliwości do wyboru, które według ciebie są najlepsze. Być może na samym początku nadal będzie się opierać, ale z czasem zacznie odczuwać odpowiedzialność za decyzję, a więc ostatecznie wybierze jedną z opcji.

Kiedy ktoś dużo mówi

Gadatliwość nie zawsze jest dobrą cechą, szczególnie kiedy chcemy gdzieś pilnie iść, a dana osoba nieustannie mówi. Na to również jest pewien sposób. Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, to zwyczajnie upuść coś na ziemię. Mogą być to klucze, notes, cokolwiek. Dzięki temu wybijesz daną osobę z rytmu, a ona zorientuje się, że za dużo mówiła.

Kiedy musisz spotykać się z nerwowymi ludźmi

Oczywiście wszystko jest zależne od tego, czym się zajmujemy. Jeśli jednak pracujesz w miejscu, do którego przychodzą różni ludzie i zdarza się, że są oni bardzo nieuprzejmi i nerwowi, to porozstawiaj za sobą lustra. Osoba, która widzi swoje odbicie, będzie mniej chętna do zobaczenia swojego zdenerwowanego wyrazu twarzy. To sprawi, że będzie panowała nad swoimi emocjami.

Kiedy ktoś ciągle krzyczy

Ludzie mają w zwyczaju reagować tym samym, co otrzymują od innych. Oznacza to, że jeśli ktoś krzyczy, to my również zaczynamy podnosić swój głos. Krzyki w czasie kłótni nie są jednak najlepszym pomysłem, a więc aby uspokoić swojego rozmówcę, pozostań przy spokojnym tonie głosu. Nie unoś się, nie krzycz i nie używaj mocnych słów. Po chwili twój rozmówca również zacznie normalnie rozmawiać i zrozumie, że nie ma powodu, aby krzyczeć.

Pierwsza randka

Jest to coś, co wprawia w zakłopotanie większość osób. Każdy chce dobrze wypaść i nie narobić sobie wstydu. Najlepiej jest zatem wybrać się w miejsce pełne rozrywki. Należy oczywiście wziąć pod uwagę upodobania swoje oraz drugiej osoby. Dzięki temu oboje będziecie mogli dobrze się bawić, bliżej się poznacie, a niezręczne uczucie bardzo szybko zniknie.

Kiedy ktoś cię obserwuje

Są sytuacje, w których ktoś może nas obserwować, a my nie chcemy być bezpośredni lub nie mamy co do tego pewności. Przeczucie jednak nam mówi, że ktoś ma nas na oku. Co robić, aby znaleźć obserwatora? Jeśli ktoś faktycznie patrzy się na każdy twój ruch, to ziewnij. Wtedy dana osoba również zrobi to samo, jako że ziewanie jest zaraźliwe. Dzięki temu dowiesz się, kto cię obserwuje, oraz będziesz w stanie podjąć dalsze kroki.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img