Ludzie z nadwrażliwą osobowością muszą zmierzyć się z codzienną walką. Są to osoby niezrozumiałe przez innych, a więc bardzo często zmuszają się do udawania lub pozostają w samotności. Takie osoby wyróżniają się pewnymi specjalnymi cechami, które są w stanie pomóc nam lepiej zrozumieć ten typ człowieka.

Bardzo silna empatia

Takie osoby emocjonalnie reagują na wszystkie swoje doświadczenia oraz okazują bardzo dużo empatii dla innych. Ich wrażliwość i bardzo silna empatia sprawia, że większość rzeczy biorą głęboko do serca. Zwracają dużą uwagę na detale, które dla innych są zazwyczaj bez znaczenia. To natomiast sprawia, że znacznie więcej i dłużej analizują, co ma wpływa na ich samopoczucie.

Silny ból fizyczny

Nadwrażliwość emocjonalna nie jest jedynym elementem. Fizyczny ból również jest bardziej odczuwalny. Tolerancja na ból u tych osób jest znacznie niższa, a sam ból intensywniejszy. Dlatego też o wiele ciężej przechodzą przez bóle głowy, zranienia, bóle brzucha itp. W tym też czasie mierzą się z emocjami, jako że ich stan może być zaniepokojeniem dla najbliższych, a nie chcą w żaden sposób ich martwić.

Ciężko im pracować pod naciskiem

Nadwrażliwe osoby potrzebują czasu. Ich praca wymaga pewnego zaplanowania i przygotowania. Nie potrafią pracować w presji i pośpiechu. Również nie potrafią wykonywać kilka rzeczy jednocześnie. Swoją całą uwagę poświęcają jednemu zadaniu i muszą je dokończyć, aby zabrać się za drugie. Dlatego też potrzebują znacznie więcej czasu niż osoby z niższym poziomem wrażliwości.

Lubią pobyć samemu

Nadwrażliwość potrafi być wyczerpująca. Ciągłe spotkania w gronie znajomych nie są zawsze zdrowe dla osób z taką osobowością. Ten typ potrzebuje przerwy dla siebie. Przez jakiś czas trzyma się z dala od innych, aby naładować baterie. Takie osoby potrzebują chwilowej samotności. Często jednak z tego rezygnują, aby nie dawać mylnych sygnałów bliskim.

Potrzebują spokoju

Żyjemy w bardzo szybkim tempie. Otaczamy się głośną muzyką, sprzętami lub narzędziami. Od czasu do czasu lubimy wyjść do restauracji, baru, kina lub klubu, gdzie jest dużo ludzi i muzyka. To jednak bardzo silnie wpływa na bodźce osoby z nadwrażliwą osobowością. Takie osoby za wszelką cenę starają się pozostać w ciszy, harmonii i spokoju. Przez to też zazwyczaj odmawiają wyjścia w głośne miejsca.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img