Śmiech nie jest jedynie niesamowitym sposobem na spędzenie udanego wieczoru z przyjaciółmi. Powiedzenie, że śmiech to zdrowie nie wzięło się znikąd. Śmiech stanowi naturalne lekarstwo, które może pomóc nam w dbaniu o zdrowie. Niesie za sobą wyjątkowe właściwości, które powinny nas przekonać do jeszcze częstszego śmiania się!

Dodaje energii

Śmiech sprawia, że bierzemy większe i częstsze oddechy, a więc do organizmu wprowadzamy większe ilości tlenu. To natomiast sprawia, że w naszym ciele zaczynają udzielać się endorfiny, które odpowiadają za uczucie szczęścia i euforii. Takie nastawienie daje nam zatem energię do różnych działań, a więc łatwiej nam wykonać codzienne czynności.

 

Wróg stresu

Śmiech jest naturalnym źródłem relaksu dla naszego organizmu. Dzięki temu pozbywamy się stresu oraz odrywamy myśli od tego, co nas zamartwia. U niektórych osób śmiech jest naturalną reakcją w przypadku stresu i to właśnie w taki sposób radzą sobie w różnych sytuacjach. Niemniej jednak inne osoby również mogą wykorzystać ten sposób, aby pozbyć się niepewności i nerwowości.

 

Wpływa na pracę serca

Podobnie jak w przypadku większej energii, tlen nabierany przy głębszym i częstszym oddychaniu wpływa na pracę naszego serca. Śmiech sprawia, że nasze tętno się podnosi, co wpływa na pracę układu krwionośnego.

 

Naturalny antydepresant

Podczas śmiechu w naszym mózgu wydzielane są hormony odpowiadające za przyjemność, humor i uczucie szczęścia. Tymi hormonami jest dopamina i serotonina. Hormony te znakomicie wpływają na nasze samopoczucie oraz pomagają w zmierzaniu się z trudnymi sytuacjami.

 

Lek na sen

Bezsenność często jest spowodowana dużą ilością stresu związanym z natłokiem obowiązków w ciągu dnia. Śmiech uwalnia jednak hormony, które pomagają zwalczać stres, a dodatkowo wspomaga produkcję melatoniny, która jest odpowiedzialna za uczucie senności.

 

Sposób na młodość

Śmiech ma również wpływ na proces starzenia się i pomaga nam na dłużej zachować młody wygląd twarzy. Jak to możliwe? Nasz proces starzenia jest silnie powiązany z naszym zdrowiem. Oznacza to, że im więcej się denerwujemy i stresujemy, tym bardziej ma to negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jeśli jednak redukujemy te negatywne czynniki poprzez śmiech, to ma to też również wpływ na zwolnienie procesu starzenia.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img