Poranki dla wielu są ciężkim momentem dnia, kiedy musimy przygotować się do całego dnia pełnego obowiązków i zadań. Bardzo ważne jest zatem, aby te pierwsze chwile po przebudzeniu spędzić jak najlepiej, co następnie wpłynie na resztę naszego dnia. Jeśli zatem marzy ci się idealny poranek, który będzie niesamowitym rozpoczęciem dnia, poznaj zasadę Miracle Morning.

Nawyki

Wstając rano, nauczyliśmy się pewnych niezdrowych nawyków, które wpływają na nasze samopoczucie oraz ogólne nastawienie w ciągu dnia. Wielu z nas każdego ranka lubi wyciszyć budzik, aby pospać jeszcze przez te 5 minut, a następnie w biegu szykujemy się do wyjścia. Inni natomiast już od pierwszej minuty po przebudzeniu biorą do ręki telefon i zajmują się obowiązkami. Obie z tych wersji są naszymi negatywnymi nawykami, które mocno odbijają się na jakości naszego całego dnia, a nawet życia. Zaczyna brakować nam energii, zaangażowania oraz pojawiają się pewne problemy.

 

Jak zatem rozpocząć każdy dzień w odpowiedni sposób? Zasadę Miracle Morning opisał Hal Elrod, który zaobserwował kilka typowych rodzajów poranków praktykowanych przez osoby sukcesu. Postanowił wykorzystać te metody i zastosować je na sobie jednocześnie. Dzięki temu powstała Zasada Miracle Morning.

 

Wszystkie przemyślenia mężczyzny zostały opisane w jego książce pod tytułem „The Miracle Morning”.

 

Zasada Miracle Morning

Ta zasada opisana przez Elroda to nic innego jak czerpanie przyjemności i relaksu ze wczesnych poranków. Obejmuje to wczesne wstawanie (nawet o 5 rano) i poświęcanie tych wczesnych godzin na własne przyjemności. Cała zasada składa się z dwóch podstawowych elementów: aktywność fizyczna oraz aktywność psychiczna. Od nas zależy, w jakim kierunku chcemy iść bardziej i która aktywność lepiej nas odpręża oraz ile czasu poświęcimy na każdą z nich.

 

W przypadku aktywności fizycznej niekoniecznie muszą to być żywe ćwiczenia. Spacer po okolicy, dokładne rozciąganie ciała, joga i wiele innych aktywności także jest dobrym rozwiązaniem. Pozwala to rozruszać i zrelaksować ciało.

 

W kwestii aktywności psychicznej również każdy z pewnością jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Może być to czytanie książki, zapisanie wszystkiego, za co jesteśmy wdzięczni, medytacja, a nawet zwykłe chodzenie z głową w chmurach podczas porannej kawy. Dobrze też podjąć się afirmacji i wizualizacji.

 

Afirmacja oznacza mówienie o sobie na głos. Wypowiadanie stwierdzeń na własny temat, które zaczną stawać się naszą rzeczywistością. Wizualizacja natomiast polega na wyobrażaniu sobie swojej przyszłości w taki sposób, jakbyśmy już w niej żyli.

 

Ile czasu poświęcić na Miracle Morning? Dla lepszego efektu warto spędzić tak pierwsze dwie godziny. Istnieje jednak zasada MM opisana przez Elroda dla tych, którzy faktycznie nie mogą poświęcić tyle czasu o poranku. W takiej sytuacji potrzebują jedynie 6 minut w kolejności:

1) minuta w ciszy zaraz po przebudzeniu

2) minuta afirmacji

3) minuta wizualizacji

4) minuta zapisywania wdzięczności

5) minuta czytania książki

6) minuta aktywności fizycznej

 

Na całkowicie wprowadzenie zasady Miracle Morning i zaobserwowanie efektów potrzeba kilku tygodni, ale warto podjąć się tego wyzwania dla lepszego dnia.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img