Bywają dni, kiedy ciężko nam wstać z łóżka. Brakuje nam motywacji i siły. Mamy ochotę zakopać się pod kołdrą i nigdzie się nie ruszać. Istnieją też inne sytuacje, w których odpuszczamy. Na przykład dążenie do swoich marzeń. Nie potrafimy odnaleźć w sobie wystarczającej wiary, aby spełniać to, co pragniemy. Potrzebujemy zatem pewnych słów, które pokażą nam odpowiednią drogę. Poznaj książki, które z pewnością obudzą w tobie motywację i napędzą siłą.

Depresjologia” - Agata Komorowska

 

Książka dedykowana jest osobom, które zmagają się z depresją i poszukują chociaż małego światełka w szarym świecie. Pozycja jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto bez względu na swoją sytuację, poszukuje sensu i swojego znaczenia w życiu. Pomaga nawiązać wewnętrzną konwersację między duszą, sercem, rozumem i ciałem. Książka wyróżnia się od pozostałych pod wieloma względami – przede wszystkim podchodzi do czytelnika jako jednostki potrzebującej troski i miłości. Zachęca do przyjemnej pracy nad sobą i poznawaniem samego siebie.

 

Czasem wygrywasz, a czasem się uczysz” - John Maxwell

 

Każdy z nas doświadcza potknięć, które odbierają w nas wiarę do własnych możliwości. Bardzo łatwo jest wtedy się poddać. Porażki jednak są czymś negatywnym, kiedy pozwalamy na to, aby zwyczajnie istniały. Jeśli wykorzystujemy je na własną korzyść, stają się czymś pozytywnym. Potrzeba jednak zapoznać się z pewnymi elementami naszej duszy, które zostały poruszone w książce Maxwell’a. Dzięki temu lepiej zrozumiemy, jak wykorzystywać nasze wewnętrzne możliwości.

 

Daruj sobie. Przewodnik dla tych, którzy nie potrafią przestać” - Alan Bernstein, Peg Streep

 

Jak odpuszczenie może być czymś motywacyjnym? Otóż wielu z nas skupia się na rzeczach, które nie przynoszą żadnych efektów. Pokładamy w te działania wiele nadziei oraz siły, a i tak nic z tego nie wychodzi. Ciężko jednak przestać, bo w naturze mamy przyzwyczajanie się do pewnych stanów. Co więcej, pojawia się myślenie, że może tym razem jesteśmy blisko upragnionego sukcesu. W rzeczywistości jednak należy wiedzieć, kiedy odpuścić i jak to zrobić, aby móc swoje możliwości i siłę ulokować w rzeczy, które faktycznie przyniosą nam zmiany.

 

Z wielką odwagą” - Brene Brown

 

Emocjonalna motywacja jest tak samo ważna, jak ta psychologiczna i to właśnie na tym elemencie skupiła się Brown. Zaprezentowała wrażliwość z zupełnie innej perspektywy. Przez ludzi cecha ta uznawana jest za słabość. W rzeczywistości jednak pozwala nam na odważne poradzenie sobie z negatywnymi emocjami. Co więcej, wrażliwość pozwala nam poznać te cenne i przez wszystkich pożądane emocje – miłość, radość, przynależność i wiele innych. Pozbywając się wrażliwości, pozbywamy się nie tylko tych negatywnych, ale również pozytywnych emocji.

 

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół” - Regina Brett

 

Idealna pozycja na jesienno-zimowe wieczory, która okryje nas ciepłem, zrozumieniem i czułością. Książka ta poprzez 50 rozdziałów pokazuje nam nasze rany i podaje lek, który pomoże nam je zagoić. Wskazuje sposoby, jak można zaspokoić swój głód miłości. Autorka doskonale wie, że każdy z nas zmaga się z pewnym poczuciem samotności i gryzie się z myślami przeszłości. Dlatego też przychodzi na pomoc ze swoją książką, przez którą przekazuje miłość.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img