Poznając nowe osoby zazwyczaj staramy przedstawić się z jak najlepszej strony, ale jednocześnie pozostać sobą. Wydaje się, że wszystko idzie bardzo dobrze i atmosfera jest przyjemna. Po czasie jednak okazuje się, że dana osoba nie chce nas bliżej poznać, a więc co może mieć wpływ na taką decyzję?

1. Poważna i niezadowolona mina

Bez wątpienia każdy doskonale wie, że uśmiech jest o wiele przyjemniejszym widokiem dla oka niż poważny wyraz twarzy. Często jednak nawet nie mamy świadomości, że taką minę posiadamy i wydaje się, że sympatycznie wyglądamy. Otóż, nie. Nikt nie chce mieć do czynienia z osobą, której wzrok zabija, a niezadowolona mina negatywnie wpływa na atmosferę. Duży uśmiech od ucha do ucha jest pewniakiem, że każdy chętnie będzie chciał z nami pogłębiać relacje.

2. Skrzyżowane ręce i zamknięta postawa

Mowa ciała, nawet jeśli inaczej nam się wydaje, jest w stanie powiedzieć bardzo wiele o człowieku i o jego obecnym nastroju. Na pierwszym spotkaniu chcemy zaprezentować swoją wiedzę i bystrość. Zapominamy jednak, że postawa, którą prezentujemy, może być odbierana na wiele sposobów. Jeśli przy rozmowie trzymamy ręce skrzyżowane, to z pewnością będziemy odebrani, jako osoby niewarte uwagi, które nie są chętne do rozmowy. Warto zatem utrzymać otwartość i okazać zainteresowanie rozmową.

3. Monotonne wypowiedzi

Mowa ciała nie opiera się jedynie na postawie, ruchach ciała czy zachowaniach, ale również na tonie głosu. Kiedy ktoś opowiada historię stosując przez cały czas ten sam ton głosu, to byłoby to interesujące? Pewnie nie, a więc tak samo dzieje się na pierwszym spotkaniu. Słysząc, że dana osoba używa różnych dźwięków, jest dla nas sygnałem, że rozmowa stała się interesująca. Jeśli tak samo będziesz opowiadać o różnych rzeczach, to atmosfera będzie bardzo sympatyczna.

4. Unikanie kontaktu wzrokowego

Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany rozmową, to będzie próbował nawiązywać kontakt wzrokowy. Będąc na spotkaniu, unikanie wzroku może być odebrano, jako brak pewności siebie, brak zainteresowania lub nieszczere intencje. W takim przypadku większość osób nie będzie chciała doświadczać kolejnych takich sytuacji i zrezygnuje z dalszej relacji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img