Pożegnanie z bolesną przeszłością, mimo że wymaga pracy, jest jednak możliwe. Przeszłość każdego z nas wygląda zupełnie inaczej, ale bez wątpienia wszyscy doznaliśmy czas bólu i cierpienia. Bardzo często te wspomnienia zostają z nami na wiele lat i ciężko jest się od nich odciąć. One jednak zatruwają naszą teraźniejszość i sprawiają, że zataczamy koło.

1. Wyciągnij lekcje

Każde doświadczenie w naszym życiu dzieje się po to, aby czegoś nas nauczyć. Dzięki temu możemy wyciągnąć lekcję, która pomoże nam w późniejszym życiu. Bolesną przeszłość potraktuj tak samo. Ona również sprawia, że jesteśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie.

2. Przeanalizuj emocje

W każdej sytuacji towarzyszą nam emocje, które nie zawsze potrafimy zrozumieć i nazwać. Analiza pozwoli nam na zaakceptowanie przeszłości i ruszenie naprzód. Nazwanie swoich emocji jest bardzo ważnym etapem przy żegnaniu się z przeszłością, a to dlatego, że dzięki temu jesteśmy w stanie zrozumieć sytuację, która nam się przytrafiła.

3. Twoja reakcja była jedynym wyjściem

Bardzo często analizujemy swoje zachowanie i zastanawiamy się, co mogliśmy zrobić inaczej. Prawda jest jednak taka, że była to nasza intuicja, której się posłuchaliśmy. Można to nazwać reakcją obronną, która pomogła nam przebrnąć przez ciężki okres. Bardzo często posługujemy się naszym instynktem, który przede wszystkim stara się nas chronić.

4. Zmień wspomnienia na motywację

Powracające myśli o przykrych wydarzeniach potrafią całkowicie zawładnąć naszym umysłem. Nie musimy się im jednak poddawać. Ból, który powraca wraz ze wspomnieniami, zmień na motywację do działania. Znajdź sposób, który pozwoli przelać swoje emocje na coś pozytywnego. Ukierunkowanie takiej energii może stać się dla nas bardzo potrzebne oraz przydatne.

5. Zaplanuj datę

Cierpienie często jest powiązane z konkretną datą, a więc to już daje nam przewagę. W ten dzień ważne jest, aby tym bardziej zaplanować dla siebie coś pozytywnego, co odciągnie nasze myśli. Ważne jest, aby ten dzień spędzić radośnie w gronie bliskich.

6. Rób coś pozytywnego

Kiedy dopadają nas wspomnienia, to bardzo często zamykamy się w domu i nie pozwalamy sobie nawet na odrobinę uśmiechu. Zanurzamy się w myślach, puszczamy smutną piosenkę lub oglądamy łamiące serce filmy. Jednak w takich momentach tym bardziej powinniśmy zadbać o to, aby oderwać swoje myśli od bolesnej przeszłości. Zacznij robić coś, co wywołuje uśmiech na twojej twarzy i dzięki czemu czujesz się szczęśliwy.

Ból i cierpienie jest naturalną częścią naszego życia, ale warto pamiętać, że nie musimy się poddawać emocjom, które negatywnie wpływają na nasze życie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img