Matka Teresa z Kalkuty (właściwie Agnes Gonxha Bojaxhiu) od najmłodszych lat znała swój kierunek – już w wieku 12 lat postanowiła zostać misjonarką. Po złożeniu ślubów zakonnych przyjęła znane nam imię Teresa. Jej inicjatywa założenia Kongregacji Misjonarek Miłości czyli zakonu niosącego pomoc opuszczonym dzieciom, niepełnosprawnym i trędowatym od początku spotkał się z aprobatą, czego wynikiem była działalność około 50 podobnych miejsc na całym świecie. Mimo kontrowersji wokół Matki Teresy (zarzuty nadmiernego bogactwa i niepodawanie leków przeciwbólowych cierpiącym) w 1979 roku otrzymała pokojową nagrodę Nobla, a w 2016 roku została kanonizowana. Poniżej przedstawiamy zestawienie 10 pięknych cytatów Matki Teresy z Kalkuty.

Cytaty wielkich ludzi – Matka Teresa z Kalkuty

1.

Miłość to owoc, który dojrzewa w każdym czasie.

2.

Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.

3.

Jesteśmy zdolni zarówno do dobrego, jak i do złego. Nie urodziliśmy się źli: każdy ma coś dobrego w sobie. Niektórzy ukrywają to, inni zaprzeczają temu, ale mimo to mają to w sobie.

4.

Miłość wszystko przyjmuje i daje. Powinna być czymś równie naturalnym jak życie i oddychanie.

5.

Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości; ludzie zaś tak bardzo cierpią z powodu wielkiego ubóstwa.

6.

Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie.

7.

Gdy oceniasz ludzi, nie masz czasu ich kochać.

8.

Miej czas na to, aby pomyśleć - to źródło mocy. Miej czas na modlitwę - to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy.

9.

Bardzo często pytają mnie, kiedy znikną głód i ubóstwo na świecie, a ja odpowiadam: Kiedy ty i ja zaczniemy się dzielić. Im więcej mamy, tym mniej dajemy; im mniej mamy, tym więcej możemy dać.

10.

Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm – czyń dobro mimo wszystko.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img