Introwertyków charakteryzują pewne cechy osobowości i zachowania, które mogą wydawać się niezrozumiałe, a wręcz dziwne dla innych. Dowiedz się, kim jest introwertyk, jakie ma cechy i jakich rzeczy inni mogą w nim nie akceptować.

Kim jest introwertyk?

Introwertyk to typ osobowości, który stanowi przeciwieństwo ekstrawertyka. Bardziej ceni sobie spokój i spędzanie czasu w pojedynkę, niż kontakty z innymi i bogate życie towarzyskie. Jest cichy, małomówny, nieśmiały i bywa zamknięty w sobie. Jest odpowiedzialny i sumienny, zawsze dotrzymuje danego słowa. Potrafi słuchać i można na niego liczyć. Choć nawiązuje mniej kontaktów, są to głębsze więzi.

Nie można jednak powiedzieć, ze wszyscy introwertycy zachowują się w ten sam sposób. Wszystko zależy od natężenia cech u danej osoby. Dowiedz się jakie zachowania introwertyków często są niezrozumiane i nieakceptowane przez innych ludzi.

Tych zachowań introwertyków, inni nie rozumieją!

Samotnik

Wiele osób uważa że każdy introwertyk jest samotnikiem, który lubi izolować się od innych i spędzać czas wyłącznie w pojedynkę. To nie do końca prawda. Choć bardziej ceni sobie spokój i własne towarzystwo, czasem chce być sam, żeby naładować baterie, to lubi też spędzać czas z bliskimi osobami. Choć jego życie towarzyskie nie jest tak bogate jak u ekstrawertyka, to nie jest odludkiem, który nie wychyla nosa z domu. Czasem lubi wyjść i potrafi nawet stać się duszą towarzystwa.

Zamknięty w sobie

Choć introwertyk jest cichy, niewiele mówi i przez to może wydawać się skryty i zamknięty w sobie, to jest świetnym słuchaczem. Możesz zwierzyć mu się ze swoich problemów, zawsze uważnie Cię wysłucha. Jest pełen empatii i zrozumienia, wrażliwy na krzywdę innych.

Niedostępny emocjonalnie

Choć początkowo może być nieufny i niedostępny, gdy już się otworzy, będzie dobrym przyjacielem i partnerem. Mimo, że lubi spędzać czas w pojedynkę, potrafi też tworzyć relacje z innymi. Choć ma mniejsze grono bliskich, to więzi z nimi są głębsze. Potrafi kochać i mocno angażuje się w związek.

Nieprzyjazny

Introwertyk może sprawiać wrażenie obrażonego, zagniewanego lub nieprzyjaznego. Wszystko przez to, że w jego wnętrzu ciągle coś się dzieje i jest nieustannie zamyślony. Dlatego może wydawać się nieobecny, rozkojarzony i rozproszony. Tak naprawdę wszystko z nim w porządku! Jeśli tylko zapytasz, to się tego dowiesz.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img