To niezwykle rzadki typ osobowości, który występuje zaledwie u 1% społeczeństwa. Osobowość Rzecznika odznacza się charyzmą, zdecydowaniem i gotowością do działania. Takie osoby są twórcze, kreatywne i potrafią inspirować innych. Dowiedz się, czym jeszcze się charakteryzują i sprawdź, czy masz w sobie takie cechy.

Osobowość Rzecznika- jeden z najrzadszych typów

Osobowość rzecznika (INFJ, czyli Introverted Intuitive Feeling Judging) to jeden z szesnastu typów osobowości, stworzonych przez Katharine Briggs i Isabel Myers, twórców wskaźnika Myers-Briggs Type Indicator. Uważa się, że to niezwykle rzadki typ osobowości, który występuje zaledwie u 1-2% społeczeństwa. Obdarzeni takim zestawem cech ludzie pozostawiają za sobą trwały ślad na świecie i w niezwykły sposób wpływają na innych.

Czym się charakteryzuje ten typ osobowości?

Ten rzadki typ osobowości odznaczą się charyzmą, zdecydowaniem i gotowością do działania. Jest zdeterminowany, nie boi się zmian i ryzyka, dąży do realizowania swoich celów, jest zorientowany na wynik. Zrobi wszystko, by go osiągnąć. Jest zorganizowany i potrafi planować. Nie jest bezczynnym marzycielem, woli czyny, zamiast słów.

Jest kreatywny, twórczy i ma bogatą wyobraźnię. Choć jest towarzyski i z łatwością nawiązuje kontakty z innymi, czasem potrzebuje pobyć w samotności, sam ze sobą. Wtedy się relaksuje i odzyskuje energię, jest mu to potrzebne do naładowania baterii. Czerpie siłę z czasu spędzanego samotnie, może wtedy się skoncentrować na swoich pomysłach i ideach.

Potrafi bardzo mocno walczyć o idee, w które wierzy. Ma zdecydowane poglądy i zdanie na wiele tematów. Kieruje się głęboko przemyślanym zbiorem osobistych wartości. To idealista, który chce walczyć z niesprawiedliwością i złem. Chce ratować innych, pomagać pokrzywdzonym i zmieniać świat na lepsze.

Oprócz tego cechuje się dużą wrażliwością i rozwiniętą empatią. Rozumie innych i potrafi się wczuwać w ich nastroje. Bezinteresownie angażuje się w pomoc i działania charytatywne oraz społeczne. Wybiera zawody, w których może korzystać ze swoich najbardziej rozwiniętych cech. Z tego powodu często pracuje jako ratownik, lekarz, czy prawnik.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img