W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy przepracowani i mam aż za dużo obowiązków. Nie mamy na nic czasu i bardzo często zapominamy o tym, żeby po prostu odpocząć i się zrelaksować. Przez czujemy się wyczerpani i opadamy z sił. Sprawdź, jakich oznak przemęczenia nie wolno ignorować!

Oto oznaki przemęczenia, których nie powinnaś ignorować

Nie możesz jasno myśleć

Masz problem z koncentracją i skupieniem, nie możesz jasno myśleć. Wciąż jesteś rozkojarzona i zamyślona, błądzisz myślami daleko. Twój umysł się buntuje i nie daje rady pracować przez cały czas na wysokich obrotach. To wszystko może wynikać właśnie z przemęczenia.

Zajadasz problemy

W sytuacjach stresowych masz wzmożony apetyt i po prostu zajadasz problemy. Robisz to także, żeby się nagrodzić lub na pocieszenie po ciężkim dniu. Wykształciłaś w sobie taki mechanizm kontroli emocji: jedzenie pozwala Ci przetrwać trudności w codziennym życiu. Na dodatek sięgasz po produkty złej jakości, jak słodycze i słone przekąski, wysoko przetworzoną, kaloryczną żywność. To szybko zrujnuje Twoje zdrowie.

Nie masz apetytu

W sytuacji przemęczenia możesz także w ogóle nie mieć apetytu i przez to gwałtownie tracić na wadze. Pomijasz posiłki lub jesz nieregularnie? Nie trzymasz się stałych pór jedzenia, zapominasz o jedzeniu? To wszystko dlatego, że Twoja głowa zaprzątnięta jest innymi problemami i nie odczuwasz głodu. Na dłuższą metę to negatywnie odbije się na Twoim zdrowiu.

Masz zły nastrój

Czujesz się smutna, przygnębiona i przez dłuższy czas masz obniżony nastrój. Nic już Cię nie cieszy i nie sprawia radości, nie masz sił i energii do działania. Ogarnia Cię apatia i niechęć do czegokolwiek. Coraz bardziej zamykasz się w sobie i wycofujesz z kontaktów z innymi.

Masz problemy ze snem

Wiele osób jest przemęczonych tak bardzo, że miewa przez to problemy ze snem. Możesz mieć kłopoty z zaśnięciem, zmagasz się z niespokojnym snem, nagłymi pobudkami w ciągu nocy lub bezsennością. To sprawia, że nie możesz w pełni wypocząć i się zregenerować.

Nawet jedna nieprzespana noc wystarczy, żebyś rano źle się czuła, była pozbawieni sił i energii do działania. Zaburzony rytm snu może prowadzić do wielu problemów i zdrowotnych dolegliwości oraz powodować problemy w codziennym funkcjonowaniu.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img