Dowiedz się, kim są millenialsi i dlaczego tak trudno im się odnaleźć na rynku pracy. Co sprawia, że przedstawiciele tego pokolenia mogą być prawdziwą zmorą dla pracodawców?

Millenialsi- kim oni są?

Millenialsi, czyli pokolenie Y, nazywani także „pokoleniem Milenium”, „następną generacją”, a także „pokoleniem cyfrowym”, to osoby urodzone w latach 1980–2000, czyli pokolenie dzisiejszych 20- i 30-latków. Cechuje ich dobre wykształcenie, znajomość języków, ciekawość świata, wysoka samoocena, to że odważnie kroczą przez życie i nie boją się nowych wyzwań.

Czy to roszczeniowe pokolenie?

Z drugiej strony oskarża się ich o lenistwo, zbytnią pewność siebie i za wysokie oczekiwania, które mogą prowadzić do poważnego rozczarowania życiem. Zostali wychowani w przekonaniu, że "cały świat leży u i stóp", i „są wyjątkowi”, dlatego uważają, że wszystko im się należy. Przy zderzeniu z rzeczywistością, ciężko im się przystosować. Zwłaszcza jeśli dotyczy to ich życia zawodowego i rynku pracy.

Dlaczego tak trudno im się odnaleźć na rynku pracy?

To osoby, które mogą mieć problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. Wynika to z pewnych błędów, które popełniają przedstawiciele tego pokolenia.

Przemądrzali

Wydaje im się, że są ekspertami w każdej dziedzinie i wiedzą wszystko na każdy temat. Często nieproszeni dzielą się swoją wiedza z innymi. Przechwalają się, popisują, zdarza się, że krytykują i lekceważą innych. To cecha która nie wzbudza sympatii, ani w życiu prywatnym, ani w pracy!

Niesamodzielni

Pracownik, który konsultuje każdą sprawę ze swoim przełożonym, nie jest postrzegany jako sumienna i skrupulatna osobę, a raczej jako taka, która nie potrafi samodzielnie podejmować decyzji. Nieumiejętność brania odpowiedzialności za swoje zadania, brak samodzielności i decyzyjności to błędy często zarzucane millenialsom.

Brak zaangażowania

To kolejny zarzut kierowany do pokolenia Y. Pracodawcy uważają, że młodzi ludzie nie poświęcają się wystarczająco i nie wykonują swoich obowiązków jak należy. Nie są odpowiednio zaangażowani i zmotywowani do pracy lub kierują nimi niewłaściwe pobudki.

Brak inicjatywy

Według pracodawców własna inicjatywa i umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów jest jedną z najbardziej pożądanych cech na ryku pracy. Millenialsom często zarzuca się brak wyobraźni, kreatywności i inicjatywy, zwłaszcza w pracy. Ich przełożeni uważają, że wykonują minimum obowiązków, działają schematycznie, nie przedstawiają nowych pomysłów i nie szukają własnych rozwiązań.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img