Od dawna nie jesteś szczęśliwa w związku i czujesz, że Wasze uczucie już się wypaliło. Jednak wciąż tkwisz w tej relacji i nie potrafisz odejść… Decydujesz się na pozostanie z partnerem ze względu na dobro dziecka. Dowiedz się, dlaczego to nigdy nie jest dobre rozwiązanie!

Pozostanie razem dla dobra dziecka

Wiele par decyduje się na pozostanie w nieszczęśliwym związku. Łączące ich uczucie dawno wygasło, miłość zanikła, ale nie potrafią się rozstać i pójść w swoją stronę. Robią to z wielu różnych powód, jednym z najczęściej podawanych jest pozostawanie razem ze względu na dobro dziecka.

Wszystko dla dzieci…

Nieszczęśliwe pary pozostaje ze sobą mimo, że ich uczucie się wypaliło, ze względu na dobro dzieci. Nie chcą podejmować decyzji o rozstaniu, ponieważ boją się, jak to wpłynie na ich pociechy. W obawie przed wywróceniem ich życia do góry nogami, tkwią w relacjach bez miłości.

Dlaczego to nigdy nie jest dobre rozwiązanie?

Pozostawanie w nieszczęśliwym związku z uwagi na dzieci nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Choć rodzice mogą wierzyć, że dziecko do szczęścia potrzebuje pełnej rodziny i robią to dla jego dobra, w efekcie mogą tym spowodować wiele szkód.

Rodzice nie zawsze są świadomi wpływu, jakie ich działania wywierają na ich dzieci. Wydaje im się, że doskonale ukrywają problemy małżeńskie, ale tak naprawdę dzieci bardzo dobrze wyczuwają, że coś jest nie tak.

Utrzymywanie na siłę związku, w którym dochodzi do ciągłych kłótni i awantur, w którym brakuje szacunku i miłości nie ma sensu. Dlatego jeśli oboje czujecie, ze pora się rozstać i jesteście pewni swojej decyzji, poinformujcie o tym dzieci.

Jak powiedzieć dziecku o rozstaniu?

Zanim poinformujesz dziecko o rozstaniu. przygotujcie z partnerem scenariusz rozmowy i omówcie wszystkie kwestie.

Do rozmowy usiądźcie wspólnie i całą uwagę poświęćcie dziecku. Rozmowę przeprowadźcie w bezpiecznym miejscu, gdzie dziecko czuje się dobrze.

Odnoście się do siebie z szacunkiem, odpowiadajcie na wszystkie pytania i wątpliwości dziecka. Rozmawiajcie spokojnie, nie krzyczcie i nie podnoście głosu. Nie obwiniajcie się i nie zrzucajcie na siebie odpowiedzialności. Nie nastawiajcie dziecka negatywnie wobec drugiego rodzica i nie wciągajcie w Wasze problemy.

Poinformujcie dziecko jakich zmian może się spodziewać i co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Z kim będzie mieszkać, jak często będzie widywać się z drugim z rodziców

Na koniec zapewnijcie dziecko o swojej miłości i podkreślcie, że rozstanie wynika tylko i wyłącznie z relacji między wami i to nie ma nic wspólnego z dzieckiem.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img