30-ste urodziny to zwrotny moment w życiu wielu osób. Wciąż jesteśmy młodzi i wszystko jeszcze przed nami. Jednocześnie mamy za sobą pewne życiowe doświadczenia i cenne lekcje, nabyliśmy wiedzę i określone umiejętności. Sprawdź, jakie rzeczy zaczniesz lepiej rozumieć po 30-tce i jak wtedy zmienia się sposób patrzenia na świat.

Warto się doceniać

Po 30-tce zrozumiesz, że warto się doceniać i przestać skupiać się na swoich wadach i słabościach. Jak to zrobić? Każdego dnia mów sobie miłe rzeczy i myśl o sobie pozytywnie! To prosty sposób budowania poczucia własnej wartości. Zastanów się nad swoimi zaletami. Jeśli zdasz sobie sprawę ze swoich mocnych stron i znajdziesz możliwości ich wykorzystania, to Twoja samoocena wzrośnie.

Trzeba przestać się krytykować

Zdaj sobie sprawę z tego, że nie ma sensu być dla siebie zbyt surowym i krytycznym! Takie zachowanie prowadzi do obniżenia samooceny, poczucia własnej wartości i budowania negatywnego odbioru własnego "ja".

Warto być asertywną

Asertywność to brak zgody na to, że czyjeś prośby lub żądania odbywają się kosztem nas samych. Zatem bądź asertywna i nie bój się powiedzieć „nie”! Zwłaszcza jeśli ktoś przekracza Twoje granice i coś na Tobie wymusza. Mów otwarcie i jasno czego chcesz, jakie masz potrzeby i oczekiwania. Nie bój się wyrażać własnego zdania i opinii i bronić go w razie potrzeby.

Warto otaczać się odpowiednimi ludźmi

Unikaj ludzi, którzy wysysają z Ciebie radość, szczęście i dobrą energię. Zerwij kontakty z osobami, które wywołują w Tobie negatywne emocje, pozbawiają sił i energii. Pielęgnuj relacje z osobami, które wnoszą pozytywne rzeczy do Twojego życia i zarażają Cię dobrą energią.

Warto cieszyć się z małych rzeczy

Wiele osób nie docenia małych rzeczy i nie potrafi cieszyć się z drobiazgów. Spróbuj odnaleźć radość w drobiazgach i rzeczach dnia codziennego. Rób to, co sprawia Ci przyjemność i postaraj się odnaleźć w tym szczęście.

Warto żyć tu i teraz

Nie odkładaj planów i marzeń na później. Zacznij żyć tu i teraz, wykorzystuj chwile i czerp z życia pełnymi garściami. Nie myśl o tym, co by było gdyby, a zacznij działać. To przyniesie Ci szczęście i pozwoli być spełnionym człowiekiem.

Warto się rozwijać

Rozwijaj się i ucz się nowych rzeczy. Nie bój się zmian i nowości. Zapisz się na kurs językowy, siłownie, zajęcia taneczne, artystyczne lub na co tylko masz ochotę! Jeśli chcesz, żeby Twoje życie było szczęśliwe i pełne, rób to co sprawia Ci przyjemność i daje satysfakcję. To pomoże Ci także uniknąć nudy i rutyny!

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img