Relacje z teściowymi bywają różne i niestety nie zawsze te stosunki układają się poprawnie. Pewnie zachowania teściowej mogą wskazywać na to, że jest toksyczna. Sprawdź, czy doświadczyłaś któregokolwiek z nich!

Wtrąca się w Wasz związek

Zdarza się, że teściowe wtrącają się w Wasz związek. Bez skrępowania wypytują, jak układa Wam się w małżeństwie, sprawach intymnych, finansach i wychowywaniu dzieci. Nieproszone udzielają na pozór życzliwych rad. Mogą tez obrażać się, gdy ich nie słuchamy lub nie wcielamy rad w życie.

Wtrąca się w wychowanie dziecka

To, że teściowa próbuje wychować Wasze dziecko, jest częstym źródłem konfliktów. Zdarza się, że teściowe wtrącają się w wychowywanie dzieci lub zachowują się tak, jakby lepiej znały i rozumiały ich potrzeby. Na dodatek udzielają rad i wskazówek odnośnie wychowania dzieci, nawet jeśli nikt ich o to nie prosi. Oceniają i krytykują metody wychowawcze rodziców. Takie zachowania ranią matczyne uczucia i mogą prowadzić do wielu problemów.

Chce Cię kontrolować

Zdarza się, że teściowa nie potrafi odciąć pępowiny i wciąż traktuje syna jak małego chłopca. Takie zachowanie czasem można zrozumieć, zwłaszcza jeśli niedawno opuścił rodzinny dom lub ich relacja była silna. Jednak gdy teściowa zaczyna rządzić i przejmować kontrolę nad Tobą, pojawia się problem. Objawia się to ty, że nie liczy się z Toba ani tym co masz do powiedzenia. Nie słucha Cię, nie przyjmuje odmowy, a jeśli nie chcesz się do niej dostosować to obraża się, żali innym, ma do Ciebie pretensje.

Wszystko wie lepiej

Teściowe czasem zachowują się, jakby wszystko wiedziały lepiej. Na dodatek uparcie trzymają się swoich przyzwyczajeń, twierdząc, że kiedyś coś robiło się inaczej. Nie chcą zaakceptować zmian i dostosować się do Twojego sposobu życia, metod wychowania dzieci, czy prowadzenia domu.

Na dodatek masz wrażenie, że z Twoją teściową nie da się porozmawiać. Wciąż tylko mówi, przy tym w ogóle Cię nie słucha. Nie liczy się z Twoim zdaniem i opinią, ignoruje Cię i nie szanuje. Wszystko robi po swojemu, nie przyjmuje uwag i Twoich wskazówek. To może być źródłem wielu nieporozumień!

Relacje z teściową

Zbudowanie poprawnych relacji z teściową może być trudnym zadaniem. Wszystko zależy od podejścia, oczekiwań i zachowania obu stron. Najważniejsze jest to, żeby obie strony tak samo starały się, by te stosunki były poprawne.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img