Taniec, tak jak joga i inne aktywności łączące pracę ciała i mózgu mogą pozytywnie zmieniać nasz intelekt. Zdaniem badaczy taniec jako forma ekspresji ruchowej może stać się uzupełnieniem terapii. Dowiedz się, dlaczego warto tańczyć.

Korzyści z tańca

Są różne formy tańca - jest on nie tylko formą towarzyskiej ekspresji na parkiecie, lecz również bywa idealnym ruchem wspomagającym integrację ciała i umysłu. Właściwie wykonywany taniec pozwala na odczucie emocji w ciele, a także lepsze ich zrozumienie. Ponadto taniec jest bezkonkurencyjny w rozwijaniu inteligencji ruchowej. Możemy wymieniać dalej - taniec angażuje rozległe obszary kory mózgowej. Poza tym udowodniono, że taniec polepsza funkcjonowanie obszarów odpowiadających za pamięć, kontrolę ruchu, a także komunikację między prawą i lewą półkulą mózgu.

Inne korzyści?

Korzyści z tańca są niezliczone. Jest on również polecany dla osób niepewnych własnej wartości. Nauka nowych ruchów wpływa na pewność siebie, podnosi poziom samoakceptacji, do tego może zwiększać perspektywę na nasze emocje, jak również na życiowe zmiany.

Mimo tego, że taniec nie stanowi jeszcze elementu terapii, to już odnotowywany jest jego wzrost w pracy rozwojowej z pacjentami. Coraz więcej terapeutów włącza do pracy ruch taneczny. Pozwala on pobudzić wspomnienia i wyrzucić z siebie stłumione negatywne emocje. To jeszcze nie koniec pozytywów - prawdopodobnym jest, że taniec znajdzie również zastosowanie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychiczne, spełniając rolę komunikatora. Osoba, która nie potrafi bądź nie chce wyrazić się werbalnie, będzie mogła to zrobić w formie ekspresji ruchowej. Taniec ma być również formą terapii dla osób cierpiących na depresję.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img