Umiejętność czytania w myślach, poza lataniem i byciem niewidzialnym to nadprzyrodzona moc, o której fantazjowało mnóstwo osób. Jak się okazuje, może to występować w realnym świecie. Poznaj opinie eksperta na temat czytania w myślach!

Ekspert opowiada o czytaniu w myślach

Łukasz Kaca, ekspert od wykrywania kłamstw i możliwości umysłu w rozmowie z Dzień Dobry TVN, opowiedział na czym polega czytanie w myślach i wyznał, czy jest to w ogóle możliwe. Jak się okazuje, ta niezwykła umiejętność nie istnieje jedynie w świecie magii i fantazji.

Czy czytanie w myślach jest możliwe?

Czytanie w myślach w realnym życiu nie wygląda tak jak w filmach, czy książkach. W prawdziwym świecie wymaga znajomości i umiejętności stosowania pewnych sztuczek. Według eksperta jest to możliwe, pod warunkiem, że znamy określone techniki.

Techniki stosowane podczas czytania w myślach

Efekt horoskopowy

Polega na używaniu bardzo szerokich ogólników. To mówienie rzeczy, które można dopasować do każdego człowieka, nawet jeśli go nie znamy. Te obserwacje ludzie uznają za bardzo trafne opisy swojej własnej osobowości, choć tak naprawdę odnoszą się one do szerokiego grona odbiorców.

Na przykład: „chcesz, żeby inni Cię lubili i jesteś wobec siebie krytyczna”, „masz pewne wady, które starasz się kompensować tym, co jest w tobie dobre”, „masz w sobie duże możliwości, ale nie zawsze je wykorzystujesz”.

Gorący odczyt

Ta technika wiąże się ze znajomością komunikatów niewerbalnych, gestów i mimiki twarzy. Polega na mówieniu drugiej osobie tego, co ona gestami, czy wyrazem twarzy uwidacznia na zewnątrz. Często wykorzystywane są do tego media społecznościowe, w których publikujemy o sobie naprawdę dużo, dostępnych dla każdego informacji.

Na przykład: „denerwujesz się w stresujących sytuacjach i działanie pod presją jest dla Ciebie trudne”, „w łatwy sposób nawiązujesz kontakt z innymi, jesteś towarzyski i otwarty”.

Mówienie bardzo dużo

Zasypywanie rozmówcy potokiem słów sprawia, że odnosi on wrażenie, że mamy o nim wiele informacji. Choć większość naszych słów może być nietrafiona, w końcu uda nam się powiedzieć coś zgodnego z prawdą.

Na przykład: „w życiu spotkało Cię wiele rozczarowań, ale też mnóstwo dobrego”, „masz wokół siebie wielu ludzi, ale tylko z niektórymi odczuwasz silną więź”.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img