Niektóre pozornie złe nawyki wcale nie działają na naszą niekorzyść. Wręcz przeciwnie! Mogą świadczyć o tym, że jesteś... mądrzejszy niż myślisz.

Czym jest inteligencja?

To zdolność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania posiadanej wiedzy. Umiejętność postrzegania, analizy i adaptacji do zmian otoczenia, radzenia sobie w różnych sytuacjach, rozumienia innych ludzi i współodczuwania z nimi.

Inteligencja to nie tylko wrodzone możliwości, ale także te nabyte w trakcie życia. Zależy od środowiska w jakim żyjemy, a na jej rozwój wpływa odpowiednia stymulacja w dzieciństwie, warunki rozwoju i edukacji.

Pozornie złe nawyki, które świadczą o wysokim poziomie inteligencji

Według naukowców o inteligencji może świadczyć wiele czynników. Także te, które na pozór wydają się niekorzystne i działające na naszą niekorzyść!

Prokrastynacja

Prokrastynacja to zjawisko polegające na nałogowym zwlekaniu, ociąganiu się i odkładaniu obowiązków na później. Wbrew pozorom prokrastynacja nie ma nic wspólnego z lenistwem i może świadczyć o wysokim poziomie inteligencji! Adam Grant, profesor szkoły biznesu Whartona na Uniwersytecie w Pensylwanii, uważa że w pewnych sytuacjach może uratować nas przed podejmowaniem działań na siłę, ponieważ pewne idee czy zadania wymagają czasu i dopracowania. Po prostu muszą poczekać na właściwy moment.

Spóźnianie się

Według Diany DeLonzor, autorka książki "Never be late again", osoby które często się spóźniają są zbytnimi optymistami i są tak oderwani od rzeczywistości, że to wpływa na ich odbieranie czasu. Jednocześnie dzięki temu są bardziej twórczy, kreatywni i zdolni do robienia niezwykłych rzeczy.

Rozmarzanie się

Błądzenie myślami daleko i rozmarzanie się mogą świadczyć o wyjątkowych zdolnościach. Eksperyment przeprowadzony przez Business Harvard Review wykazał, że puszczenie wodzów fantazji na 12 minut w ciągu dnia, pozwala o wiele szybciej rozwiązać problem, który zaprząta nasze myśli.

Bałaganiarstwo

Szczególnie robienie bałaganu w miejscu swojej pracy, może świadczyć o wysokim poziomie inteligencji. Naukowcy z Minnesoty udowodnili, że brak porządku na biurku świadczy o tym, że mózg danej osoby jest zajęty ważniejszymi sprawami.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img