Wierność w związku to jeden z najważniejszych fundamentów udanej i szczęśliwej relacji. Bez szczerości, prawdomówności i zaufania nie sposób zbudować trwałego związku. Dowiedz się, jak zachować wierność w dwóch niezwykle ważnych aspektach: w związku oraz samemu sobie.

Wierność w związku

Wierność jest jednym z filarów relacji międzyludzkich, szczególnie związków miłosnych. Nie wyobrażamy sobie stworzenia związku z drugą osobą, bez szczerości, prawdomówności i zaufania. Myśl o tym, że w naszej relacji mógłby pojawić się ktoś trzeci lub że doszłoby w niej do niewierności, czy zdrady, wprost paraliżuje…

Co przeszkadza w dochowaniu wierności?

Trudno winić tylko jedną osobę za to, że dopuściła się zdrady. Jak się okazuje, często wina za niedochowanie wierności przez jedną ze stron, tak naprawdę leży po obu…

Istnieją czynniki które mogą przeszkadzać w dochowaniu wierności.

Często w relacjach pojawia się nuda i rutyna, które wynikają z długoletniego związku z jednym partnerem. Może na to wpływać ciekawość i chęć przeżycia czegoś ekscytującego. T

Wpływ na to mogą mieć także trudne doświadczenia z przeszłości, związane z tym, że kiedyś zostaliśmy oszukani i zdradzeni.

Mogą wpływać na małą pewność siebie, prowadzić do nieuzasadnionej podejrzliwości, zazdrości i kontrolowania partnera.

Bywa tak, że czujemy się niedoceniani przez ukochaną osobę i szukamy potwierdzenia naszej atrakcyjności i wartości w oczach innej osoby.

Wpływa na to także niedostatecznie silne uczucie, brak bliskości i intymności między partnerami. Może do tego prowadzić pogłębiający się kryzys oraz oddalanie się partnerów od siebie.

Jak zachować wierność w związku?

Nie ulegaj pokusom, gdy ktoś z Tobą flirtuje lub przekracza granice. Ogranicz kontakty z taką osobą lub daj jej jasno do zrozumienia, że jesteś w związku i nie jesteś zainteresowana/y.

Nie daj się ponieść niekontrolowanej zazdrości. Jeśli czujesz się w związku niepewnie, masz wątpliwości, obawy i zastrzeżenia co do zachowania partnera- szczerze z nim o tym porozmawiaj.

Mów otwarcie o swoich oczekiwaniach co do związku, a także obawach i lękach. Kluczem do bycia w szczęśliwym związku są szczere rozmowy.

Zastanów się, co masz w życiu i zacznij to doceniać. Przestań porównywać się z innymi.

Akceptuj swojego partnera takiego, jakim jest- ze wszystkimi jego wadami, jak i zaletami. Nie staraj się go zmieniać i wychowywać na siłę. Szanuj go i doceniaj, każdego dnia okazując swoją miłość.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img