Czy zdarzyło Ci się kiedyś odpłynąć daleko myślami i śnić na jawie? Dlaczego warto marzyć na jawie?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś odpłynąć daleko myślami i śnić na jawie? Czy potrafisz oderwać się od rzeczywistości i przenieść w krainę fantazji? Jeśli tak, to wspaniale! Dowiedz się, dlaczego warto to robić i sprawdź, jakie korzyści przynoszą marzenia na jawie!

„Marzenia senne na jawie – to nadzieja” - Arystoteles

Dlaczego marzymy na jawie?

Każdemu z nas zdarza się śnić na jawie, marzyć i błądzić daleko myślami. Niektóre osoby potrafią na tę czynność poświęcić nawet 30% dnia i często robią to nieświadomie.

Najczęściej śnimy na jawie, podczas wykonywania nudnych, rutynowych, dobrze znanych zajęć. Dzieje się tak przez chęć podtrzymania aktywności przez mózg, nawet wtedy, gdy jego praca mocno zwalnia.

Czy warto śnić na jawie?

Śnienie na jawie, poza ucieczką od codzienności w krainę fantazji, to tak naprawdę głęboka studnia inspiracji, motywacji, energii i kreatywności. Według badaczy przynosi zaskakująco wiele korzyści.

Jakie korzyści płyną z marzeń na jawie?

Śnienie na jawie, czyli fantazjowanie może pomóc nam zaplanować przyszłość i zrealizować marzenia. Eksperci uważają, że fantazjowanie na temat swoich sukcesów pozytywnie wpływa na poziom osiągnięć życiowych.

Dzięki temu możemy zastanowić się, czego chcemy, na czym nam zależy, obrać swój cel i zaplanować, jak go osiągnąć.

Udowodniono, że na najlepsze pomysły wpadamy, gdy przestajemy obsesyjnie o nich myśleć, a na chwilę się oderwiemy, odwrócimy uwagę i dopiero potem wrócimy do danej sprawy.

Z tego powodu marzenia pozwalają łączyć ze sobą pozornie rozbieżne idee, pomysły i plany. Dzięki nim skuteczniej planujemy, szukamy bardziej kreatywnych rozwiązań i dochodzimy do lepszych wniosków.

Śnienie na jawie pozwala nam na lepsze poznanie samego siebie. Dzięki temu możemy odkryć, czego tak naprawdę chcemy i w głębi serca pragniemy. Dowiadujemy się, jakie są nasze ukryte potrzeby i niewypowiedziane pragnienia. Uświadamiamy sobie także czego nie chcemy, co nas odrzuca i zniechęca do działania.

Marzenia na jawie pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Gdy wyobrażamy sobie przyjemne i dobre rzeczy, po prostu czujemy się lepiej! Jesteśmy zrelaksowani, szczęśliwi i spełnieni. To pozwala nam się odprężyć, uspokoić i nabrać sił, aby zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami.

DZ

Udostępnij: