Ciężko uniknąć rozczarowań, są nieodłączną częścią naszego życia. Czasem jednak możemy mądrze je wykorzystać i się dzięki nim rozwijać.

Raz na wozie, raz pod wozem

Gdy spotyka Cię rozczarowanie, przypomnij sobie to stare przysłowie. Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie i każdą sytuację można zmienić. Nawet jeśli spotykają nas nieszczęścia i niepowodzenia, nie oznacza, że już zawsze tak będzie.

Ucisz wewnętrznego krytyka

Słuchaj się w swój wewnętrzny głos, który nieustannie Cię krytykuje i osądza. Przez niego skupiamy się na swoich wadach i słabościach, nie zauważając mocnych stron. Ucisz go, zdecydowanie

Kontroluj swoje emocje

Nawet jeśli spotyka Cię rozczarowanie, nie poddawaj się skrajnym emocjom. Zamknij oczy, policz do 10, głęboko oddychając i wycisz swoje emocje. To pozwoli powrócić do logicznego myślenia i spojrzeć na sprawy z dystansu.

Nie porównuj się z innymi

Nie porównuj się z innymi ludźmi. To nie ma sensu, ponieważ każdy z nas jest inny. Zawsze będziemy od kogoś gorsi w jednej rzeczy, za to lepsi w innej.

Chroń się przed toksycznymi ludźmi

Unikaj toksycznych ludzi, którzy Cię wykorzystują, wysysają z Ciebie radość i dobrą energię. Otaczaj się życzliwymi i pomocnymi osobami. Karm się energią ludzi przyjaznych i wspierających.

Bądź cierpliwy i wytrwały

Cierpliwość i wytrwałość to bardzo ważne cechy. Nawet jeśli spotyka Cię coś złego, musisz uzbroić się w cierpliwość i po prostu to wytrwać. Pamiętaj, że po każdej burzy zawsze wychodzi słońce. Czasem po prostu potrzeba na to czasu.

Zmień perspektywę

Czasem warto zmienić perspektywę i spojrzeć na sprawy z dystansu. Jeśli coś Ci się nie udaje, odpuść na chwilę i powróć do tego za jakiś czas z jasną głową.

Nie rozpamiętuj porażek

Nie skupiaj się na swoich porażkach i niepowodzeniach. Każde potknięcie czegoś nas uczy, więc wyciągnij wnioski z popełnianych błędów i idź dalej.

Naucz się podnosić

Nawet jeśli spotkało Cię rozczarowanie i wydaje Ci się, że już nie będzie lepiej- to nieprawda. Naucz się podnosić za każdym razem. Wstaniesz silniejszy i w przyszłości poradzisz sobie lepiej.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img