Rozwód należy do najbardziej stresogennych czynników. Każdy kto go doświadcza reaguje i radzi sobie z nim inaczej. Niektórzy obwiniają siebie lub partnera, szukają zemsty, albo bagatelizują sprawę. To nie zmienia faktu, że rozwód łączy się ze stresem i negatywnymi emocjami. Dowiedz się, jak sobie z nimi poradzić.

Rozwód to wiele negatywnych emocji

Rozwód to bardzo ciężkie chwile dla obojga partnerów. Decyzja o zakończeniu małżeństwa jest trudna, jednak czasem rozstanie jest nieuniknione. Poznaj kroki, które pomogą Ci przejść przez rozwód. Dowiedz się, jak sobie poradzić z trudnymi emocjami.

Jak sobie poradzić z rozwodem?

Pogódź się z tym

Choć przed ołtarzem przysięgamy sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, to czasem życie pisze różne scenariusze. Gdy już zapadła decyzja o rozwodzie, nie pozostaje nam nic innego, niż się z nią pogodzić. Czasem rozstanie jest najlepszą decyzją, która po jakimś czasie pozwoli nam pójść swoją drogą i ułożyć życie na nowo.

Opłacz swoją stratę

Po związku trzeba przeżyć żałobę, więc nie duś w sobie negatywnych emocji. Opłacz swoją stratę, płacz ze smutku, złości, rozczarowania i tęsknoty. Pozwól sobie na to, a płacz Cię oczyści i pozwoli pójść dalej.

Zaakceptuj to, co czujesz

Rozwodowi zwykle towarzyszy mnóstwo złych emocji i stresu. Pojawia się złość, smutek, żal, rozczarowanie, strach przed samotnością, lęk przed tym co będzie. Kluczem do zrobienia pierwszego kroku jest zrozumienie i zaakceptowanie emocji i uczuć, jakie nami targają. Ich tłumienie i wypieranie w niczym nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić.

Podziękuj za to, co było dobre

Choć może być to dla Ciebie trudne naprawdę warto to zrobić.

Przypomnij sobie wszystkie dobre chwile i to, co razem przeżyliście i podziękuj za to z głębi serca. Wspomnienia są bolesne, ale nic nie jest w stanie odebrać ich piękna. To pozwoli Ci się pożegnać i zamknąć ten etap w swoim życiu.

Rozpocznij procedurę rozwodową

A teraz najważniejsze: czas na rozpoczęcie procedury rozwodowej. Najpierw zasięgnij informacji, które pomogą Ci przez wszystko przejść.

Pozew, prawnik, opieka nad dziećmi, alimenty, majątek… wraz z rozwodem pojawia się mnóstwo kwestii, którymi musimy się zająć. To może przyprawić o zawrót głowy i przytłoczyć. Nie odwlekaj tych spraw i zajmij się nimi po kolei.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img