12 najlepszych cytatów królowej Elżbiety II

Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii oraz najdłużej panującą królową w historii. Zasiada na tronie już od 1952 roku, czyli od 70 lat. Królowa Elżbieta II, mimo sędziwego wieku 96 lat do niedawna sprawiała wrażenie, jakby czas się dla niej zatrzymał. Obecnie królowa zredukowała liczbę publicznych wystąpień, jednak – miejmy nadzieję – wciąż jest w dobrej formie. Przez długie lata wygłosiła niezliczoną liczbę przemówień, dlatego padło z jej ust wiele cennych słów. Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepszych cytatów królowej Elżbiety II.

  „Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość”.

  #

  „Pamiętając przerażające cierpienie wojny po obu stronach, zdajemy sobie sprawę, jak cenny jest pokój, który zbudowaliśmy w Europie od 1945”.

  #

  „Jak w najlepszych rodzinach, także i w naszej nie brak ekscentryków, niegrzecznych dzieci i... kłótni”.

  #

  „Nikt, kto znał Dianę, nigdy jej nie zapomni. Miliony innych osób, które nigdy jej nie spotkały, ale czuły, że ją znają, zapamiętają ją”.

  #

  „Rozpacz jest ceną, jaką płacimy za miłość”.

  #

  „Nie boję się, że ktoś mnie zabije, nie chciałabym tylko zostać okaleczona“.

  #

  „Brytyjska konstytucja zawsze była zagadkowa i zawsze będzie”.

  #

  „Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu”.

  #

  „W obecnym świecie wszyscy musimy pracować razem tak ciężko jak zawsze, jeśli naprawdę mamy być zjednoczeni”.

  #

  „Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy potrafią przewodzić innym. Świat, by rozwiązać swe problemy, potrzebuje silnego kierownictwa”.

  #

  „(...)niepokojący zwyczaj "natychmiastowego formułowania wniosków bez przemyślenia dostępnych informacji". Czyż nie jest to sympatycznie podana definicja głupoty?”

  #

  „Pamiętam, że w czasach gdy oba nasze kraje wspólnie walczyły przeciwko tyranii, w BBC co tydzień grano polski hymn narodowy oraz hymny innych naszych dzielnych sojuszników. Nigdy też mój kraj nie zapomni odwagi polskich pilotów, jednych z owych niewielu, którym jak słusznie stwierdził Churchill zawdzięczano tak wiele. Kto wie, czy płomień wolności nie zostałby zduszony, gdyby w tamtych dniach nie stała przy nas Polska”.

  NB
  źródło zdjęcia:

  Udostępnij: