Co gdyby okazało się, że Twoją ulubioną książkę napisał morderca? Czy wiesz, że niektóre lektury znajdujące się w Twojej domowe biblioteczce mogą być dziełem seryjnych zabójców?

Najsłynniejsi autorzy mordercy- czy znasz ich dzieła?

Anne Perry

Anne Perry to znana autorka kryminałów, wydała ponad 50 książek, które sprzedały się w nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy! W tym najbardziej znane są cykle o Williamie Monku i Thomasie Pittcie.

Okazało się, że popularna pisarka we wcześniejszym życiu nazywała się Juliet Hulme i była znana jako „mordercza uczennica” z Nowej Zelandii. W młodości wraz ze swoja najlepszą przyjaciółką popełniła krwawą zbrodnię. W 1954, dwie nastolatki, Juliet Hulme i Pauline Parker, w towarzystwie matki Pauline, Honorah, wybrały się na spacer po Victoria Park w Christchurch w Nowej Zelandii. Pół godziny później dziewczyny wróciły do domu same. A Honorah Parker leżała, brutalnie przez nie zamordowana, w kałuży krwi na szlaku turystycznym…

 

Liu Yongbiao

 

Chiński pisarz Liu Yongbiao w 2017 roku został aresztowany pod zarzutem dokonania czterech morderstw z zimną krwią, które miały miejsce ponad 20 lat temu.

W wydanej przez niego książce „The Beautiful Writer Who Killed” opisuje „historię pisarki, która zabiła wiele osób, a mimo to pozostała nieuchwytna”. Pisarz został skazany na śmierć rok po aresztowaniu.

 

Harry Horse

 

Harry Horse to autor uroczych książek dla dzieci, w tym dobrze ocenianych przez czytelników „Ostatnich niedźwiedzi polarnych”. Jego życie zakończyło się na pozór romantycznie, niczym w Romeo i Julii: wraz ze swoją chorą na stwardnienie rozsiane żoną został znaleziony martwy w ich łóżku. Okazało się, że w rzeczywistości autor zadał swojej żonie ponad 30 ciosów nożem. Po tym zabił swojego kota i psa, a następnie sam zadał sobie 47 ran i umarł z powodu utraty krwi…

Krystian Bala

 

Ten polski pisarz został skazany za brutalne morderstwo biznesmena Dariusza Janiszewskiego w 2000 roku. Bala mógłby uniknąć kary, gdyby nie wydał książki „Amok”, w której znajduje się opis sprawy rażąco podobnej do popełnionego przez niego czynu.

„Amok” opowiada historię polskiego intelektualisty Krystiana, który „bez powodu morduje kochankę… i ukrywa ten czyn tak dobrze, że nigdy nie zostaje schwytany”.

Choć powieść nie mogła być wykorzystana przez śledczych jako dowód, doprowadziła ich do innych wskazówek i ostatecznie Bala został skazany na 25 lat więzienia. Pisarz do dziś utrzymuje jednak, że jest niewinny…

 

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img