Jak donosi autorka słynnej serii książek "365 dni" Blanka Lipińska jej dzieło pojawiło się na tegorocznych maturach. Podczas przedwczorajszego egzaminu maturalnego maturzyści mieli powoływać się na książki jej autorstwa przedstawiające dosyć osobliwy sposób poznania i historii miłości głównych bohaterów.

Egzamin maturalny z języka polskiego kojarzy się z wybitnymi autorami i dziełami, które od lat poznają kolejni uczniowie. W tym roku jednak na maturze zagościła... Blanka Lipińska. Autorka serii erotycznych powieści pochwaliła się, że egzaminatorzy będą mogli przeczytać wypracowania maturzystów odwołujące się do "365 dni".

Przypomnijmy, że w tym roku maturzyści mieli do wyboru następujące tematy: interpretacja wiersza Józefa Barana "Najkrótsza definicja człowieka" lub rozprawka na jeden z dwóch tematów. Pierwszy z nich brzmiał: "Czym jest dla człowieka tradycja", do którego punktem wyjścia był fragment "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Drugi temat rozprawki brzmiał natomiast "Kiedy relacja z drugim człowiekiem staje się źródłem szczęścia". Tutaj tematem wyjściowym miał być fragment "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej.

W przypadku drugiego tematu rozprawki maturzyści mieli się powołać na podany fragment lektury oraz inne, wybrane źródła. Tego się chyba egzaminatorzy nie spodziewali: okazało się, że część maturzystów powoływała się na powieść erotyczną "365 dni".

Tym faktem postanowiła się podzielić ze światem autorka wspomnianych książek, Blanka Lipińska. Pokazała, jakie wiadomości dostała od maturzystów:

"Dzień dobry, dzisiaj na maturach odwołałam się do 365 dni. Liczę, że będzie jakiś wyluzowany egzaminator i uzna mi argument, bo jak nie, to będzie trochę źle, ale mam nadzieję, że go przekona Laura i Massimo"

- brzmiała jedna z nich. 

"Blanko, możesz być dumna z jeszcze jednego powodu. Otóż twoja książka stała się inspiracją dla niejednej tegorocznej maturzystki. Wiem z pewnych źródeł. Mama maturzystki 2022"

- czytamy. 

Blanka Lipińska postanowiła skomentować te wiadomości:

"Rok w rok ta sama sytuacja. Przepraszam wszystkich polonistów, a za maturzystów trzymam kciuki"

- napisała.

źródło zdjęcia: 

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img